SZTUKA nas SZUKA: Drzewieccy

Prace artystycznej rodziny Drzewieckich z Konina można oglądać na przystankach i w autobusach MZK. To kolejna odsłona akcji „SZTUKA nas SZUKA” organizowanej przez Miasto Konin i Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Twórczość Henryka Drzewieckiego to zarówno malarstwo, jak i grafika. Sporo prac poświęconych jest Koninowi, ale jeszcze więcej niebanalnych ujęć natury, architektury czy przestrzeni urbanistycznych, zarówno w wersjach wielobarwnych, jak i monochromatycznych.

Danuta Drzewiecka uprawia malarstwo olejne, akwarelę oraz technikę suchego pastelu. W doskonały sposób nasyca zmysłowością bądź subtelnym nastrojem nie tylko kobiece portrety, ale także pejzaże czy sceny rodzajowe.

Najmłodszy z rodziny - Karol Drzewiecki z równą pasją zdaje się przyglądać muralom, kłaść plamę na płótnie nowego obrazu i „stawiać kreskę”… na czyjejś skórze, bo nietuzinkowe tatuaże także są jego specjalnością.

Obrazy Danuty i Henryka Drzewieckich i ich syna Karola pojawiły się na ośmiu przystankach typu city light i w 60 miejskich autobusach. Ta swego rodzaju wystawa potrwa do 15 lutego br. Warto dodać, że Drzewieccy od lat prowadzą w Koninie galerię sztuki „Łaźnia”.

http://sztukanasszuka.ckis.konin.pl/danuta-henryk-i-karol-drzewieccy/

Wróć