Tańcem w przemoc

Już po raz siódmy na Placu Wolności młodzież i dorośli, uczniowie, samorządowcy oraz parlamentarzyści zatańczyli przeciw przemocy. W czwartkowe południe (14 lutego) odbyła się bowiem kolejna odsłona akacji „Nazywam się Miliard - One Billion Rising”, która w tym roku nosiła hasło „Tylko TAK oznacza zgodę”.

Ogólnoświatową akcję poparli w Koninie nie tylko uczniowie konińskich szkół, ale także przedstawiciele różnych zawodów i pokoleń. Do tańczących w samo południe wolontariuszy i podopiecznych fundacji „Otwarcie” dołączyli także poseł Tomasz Nowak oraz prezydent Konina Piotr Korytkowski i jego zastępcy – Witold Nowak i Paweł Adamów.

- Chodzi o to, żeby prawo było bardziej restrykcyjne, jeśli chodzi o sprawców gwałtów. Dzisiaj, jeśli kobieta była pod wpływem alkoholu, czy środków odurzających to najczęściej sądy nie uznają kobiety za poszkodowaną. Chcemy, żeby to się zmieniło – mówiła Olga Żaryn.

Symbolem protestu był nie tylko taniec. To także wzniesiony do góry palec wskazujący prawej ręki. Można nadal podpisać się pod petycją w sprawie zmian prawnych dotyczących jeszcze lepszej ochrony kobiet przed każdą postacią agresji.

Wróć