TIO pomoże poszkodowanym

W piątek, 1 lutego Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich w Koninie zorganizowało konferencję, podczas której przedstawiło swoje plany związane z realizacją zadania publicznego „Pomoc poszkodowanym przestępstwem oraz osobom im najbliższym w 4 powiatach Wielkopolski Wschodniej” w latach 2019-2021, finansowanego ze środków  Funduszu Sprawiedliwości.

Na konferencji, która odbyła się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie pojawili się Poseł na Sejm RP Tomasz Nowak, Zastępca Prezydenta Konina Witold Nowak, Komendant KM Policji w Koninie mł. insp. Paweł Kiliańczyk, Naczelnik Wydziału Prewencji KM Policji w Koninie nadkom.  Maciej Antas, funkcjonariusze policji, strażacy, pracownicy socjalni, kuratorzy sądowi, radni, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, pracownicy służby zdrowia, prawnicy, psychologowie, mediatorzy sądowi, pracownicy sądów i prokuratur.

Podczas konferencji przedstawiono założenia i wytyczne do projektu, wskazano Punkty Pomocy Poszkodowanym Przestępstwem oraz zaprezentowano kategorie spraw, które będą przedmiotem pomocy osobom poszkodowanym przestępstwem, członkom rodzin i świadkom.

Wróć