Tryptyk Zaduszkowy jak dobre wino

W piątkowy wieczór (2 listopada), w Dzień Zaduszny w kościele pw. św. Wojciecha rozpoczął się jedenasty już Tryptyk Zaduszkowy „Nie wszystek umrę…”. Jak przypomnieli współgospodarze niezwykłego spotkania – ks. prał. Józef Wysocki, Anna Wysocka oraz ks. Paweł Śmigiel – pierwszy dzień poświęcony był intencji dziennikarzy, artystów i animatorów konińskiej kultury.

Pierwszy raz w historii Tryptyku zdarzyło się, że koncert inaugurujący go wypadł w Zaduszki. – To signum temporis – powiedziała Anna Wysocka, przypominając krótko historię spotkań z kulturą, które mają wesprzeć wszystkich tych, którzy na różne sposoby zmagają się z wszelkimi uzależnieniami. – I jest to jedyny taki projekt realizowany w naszym kraju, przy tak znaczącym wsparciu samorządu. Mamy nadzieję, że tak będzie nadal.

Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się artyści niezwykli. Adam Strug – śpiewak, instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, pomysłodawca zespołu Monodia Polska praktykującego pieśni przekazywane w tradycji ustnej. Śpiewakowi towarzyszył grający na lirze korbowej Hipolit Woźniak multiinstrumentalista, kompozytor, śpiewak Monodii Polskiej.

Po raz kolejny okazało się, że z każdą edycją Tryptyk dojrzewa i rozwija się, bogacąc się udziałem niezwykłych, nieprzeciętnych artystów. Jest po prostu jak wino…

Patronat honorowy nad projektem objęli: Biskup Ordynariusz Diecezji Włocławskiej oraz Prezydent Miasta Konina. Przedsięwzięcie współfinansowane było przez Miasto Konin i Parafię św. Wojciecha, przy współpracy z KDK. Organizatorami Tryptyku byli: proboszcz parafii ks. Józef Wysocki, prowadząca tygodnik „Adalbertus” Anna Wysocka i duszpasterz trzeźwości Diecezji Włocławskiej ks. Paweł Śmigiel.

Wróć