Uczniowie ZST świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Zespół Szkół Technicznych w Koninie bierze udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa – 30. rocznica uchwalenia „Konwencji o prawach dziecka”.

20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. W 1989 r. ONZ uchwaliła dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie.

W obchody Międzynarodowego Dnia Paw Dziecka cała szkoła wspólnie z Samorządem Uczniowskim podjęła decyzję o stroju niebieskim tego dnia. Szkoła została udekorowana i zostały zrobione tematyczne gazetki i plakaty. Została też wystawiona niebieska urna, gdzie uczniowie mogą wrzucać swoje pomysły związane z projektem: „Konin miasto przyjazne dzieciom.” Wydarzenie przebiegło pomyślnie, skłoniło do refleksji oraz spowodowało  pogłębienie wiedzy o prawach dzieci i działalności UNICEF.

Wróć