Wsparcie w walce z uzależnieniem

Bezpłatne wsparcie w walce z uzależnieniem – taką pomoc nieść będą koninianom specjaliści z punktu konsultacyjnego dla osób i rodzin dotkniętych problemem narkotykowym. W piątek, 1 lutego zainaugurował on działalność w siedzibie przy ul. Wiśniowej 7.

W punkcie przyjmować będzie 5 terapeutów, prócz psychologa i psychiatry także pośrednik pracy. Ich zadaniem, prócz pomocy w wyjściu z uzależnienia, będzie m.in.  wspieranie podopiecznych po ukończonym leczeniu, pomoc im w odnalezieniu się w życiu codziennym oraz na rynku pracy. Punkt będzie też prowadził działalność edukacyjną, mająca na celu wzrost świadomości na temat skutków zażywania narkotyków wśród dzieci i dorosłych mieszkańców Konina.

Punkt będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-20.00 oraz w zależności od potrzeb osób szukających pomocy. W weekend ze specjalistami będzie możliwy kontakt telefoniczny i mailowy.

Placówkę prowadzi Stowarzyszenie Profilaktyki Społecznej ETAP, które wygrało otwarty konkurs ogłoszony przez miasto i otrzymało na ten cel, na 2019 r., dotację w wysokości 100 tys. złotych.

Wróć