XXI Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa

W tegorocznym biegu, którego trasa tradycyjnie poprowadziła ulicami Starówki, Pociejewa oraz Bulwaru Nadwarciańskiego, wystartowało 258 zawodników. Bezkonkurencyjni okazali się Taras Kulai z Konina oraz Iryna Masnyk z Kępna.

Zwycięzca biegu, Taras Kulai pokonał dystans 10 kilometrów w zaledwie 34 minuty oraz 54 sekund, Drugi na mecie pojawił się Paweł Rezulak z Orchowa (35 minut 9 sekund), a trzeci był Aron Przybył z Policyjnego Klubu Biegacza KMP Kalisz (35 minut 19 sekund).

Pierwsza kobieta na mecie, Iryna Masnyk pokonała trasę w czasie 39 minut i 6 sekund, druga była Izabela Wierzchowska z Kalisza (41 minut 1 sekunda), a trzecia Klaudia Olejniczak z Brzeźna (43 minuty 43 sekundy).

Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa to także marsz nordic-walking. Zawodnicy mieli do pokonania jedną pętlę biegu (5 kilometrów). Pierwszy na mecie był Marcin Radomski z Płocka (33 minuty 23 sekundy), zaraz za nim była Agnieszka Mielecka z Gąsawy (33 minuty 56 sekund), a trzeci na mecie pojawił się Piotr Piaskowski z Konina z (36 minut 16 sekund).

Wróć