Zbierają żywność dla potrzebujących

W piątek (30 listopada) Prezydent Konina Piotr Korytkowski wziął udział w Świątecznej Zbiórce Żywności i razem z wolontariuszami, w supermarkecie LIDL przy ulicy 3 Maja zachęcał mieszkańców naszego miasta do zakupu i oddania produktów żywnościowych dla potrzebujących. Świąteczna Zbiórka Żywności, nazwana Pogotowiem św. Mikołaja, zorganizowana została już po raz 23. przez Bank Żywności w Koninie.

Dotychczas dla mieszkańców Konina przygotowano ponad 43 tysiące paczek. W pierwszych latach odbiorcami przygotowanych upominków były dzieci z najuboższych rodzin, a obecnie paczki otrzymują głownie osoby starsze i samotne, wskazane przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie lub inne organizacje zajmujące się niesieniem pomocy.

Tegoroczna zbiórka żywności trwa od 30 listopada do 1 grudnia i prowadzona jest w 27 sklepach (sieci Biedronka, PoloMarket, Lidl, Lewiatan, Intermarche, Kaufland, Leclerc, Twój Market) przy udziale blisko 500 wolontariuszy. Wolontariusze uczestniczący w akcji to uczniowie konińskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 1, nr 7, nr 9, nr 12, Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczy w Koninie, I Liceum Ogólnokształcącego, III Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkól Budownictwa i Kształcenia Zawodowego, Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych, a także organizacji pozarządowych: Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej, Fundacji Mielnica oraz Fundacji Otwarcie.

Z zebranych produktów zostaną przygotowane paczki świąteczne, które 6 grudnia zostaną przekazane potrzebującym. W ubiegłym roku w ramach świątecznej zbiórki żywności zebrano 8700 kg żywności i przygotowano 1408 paczek.

Wróć