Zegar miejski na konińskiej Starówce

Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o. w Koninie od kilku lat zmienia oblicze konińskiej Starówki, zabudowując nowoczesnymi budynkami wielorodzinnymi teren, który przez dziesięciolecia pełnił rolę dworca autobusowego i bazy sprzętowej PKS-u. W miejscu wątpliwej urody baraków, powstały mieszkania i lokale usługowo-handlowe.

Budynki, które zostały zaprojektowane przy zachowaniu najwyższych standardów oraz w zgodności z architekturą starej części miasta, oprócz swej użyteczności mają odegrać rolę swoistej wizytówki, gdyż leżą dokładnie na wprost zjazdów z drogi krajowej nr 92.

W środę, 12 lutego 2020 r. na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej i Kościelnej, staraniem Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Koninie, stanął zegar miejski. Wykonany ze stali nierdzewnej słup, mieści nowoczesny mechanizm zegara sterowanego sygnałem satelitarnym. Czytelna, klasyczna tarcza zegara jest podświetlana po zmierzchu.

W bezpośrednim otoczeniu zegara, stanęła symboliczna ławeczka. Całość może przywodzić refleksje nad upływem czasu, a może przypominać również kilku pokoleniom koninian o ich młodości, dojazdach do szkoły i codziennych oczekiwaniach na autobusy PKS.

„Nie szczędź czasu, żeby być szczęśliwym…”

Niech ten nowo postawiony zegar na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Kościelnej, będzie wskazówką dla wszystkich, by nie patrzeć wstecz i iść na przód, aby każdy nowy dzień miał szansę stać się tym najpiękniejszym.

Wróć