Żeglarski piknik na bulwarze

Muzyka żeglarska, spływ kajakowy, konkursy dla prawdziwych wilków morskich i słoneczna pogoda przyciągnęły na koniński bulwar wielu chętnych do wspólnej zabawy. Wszystko za sprawą Pikniku żeglarskiego „Szantowo”. Impreza już po raz drugi odbyła się w Koninie, rozpoczął ją spływ kajakowy z Przystani Gosławice. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób.

Gry i zabawy na bulwarze przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie, były to m.in. spacer pirata, kule pirata, wiązanie węzłów, przeciąganie liny i taklowanie czyli ubieranie optymista. Na stoiskach SP15 można było m.in. łowić rybki, przebrać się za żeglarzy albo piratów i zrobić sobie zdjęcia. WOPR zaprezentował pokaz ratownictwa, sporym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się psy pracujące.  

Dodatkową atrakcją był konkurs na hasło związane z piknikiem. Chętni zgłosili aż 43 propozycje, komisja konkursowa wybrała trzy najciekawsze z nich. Publiczność oklaskami wybrała najlepsze jej zdaniem hasło. Wygrał Mateusz, który zaproponował hasło „Szanta Konina warta”. To właśnie do niego trafił rower ufundowany przez firmę Hydrostal. Autorzy dwóch kolejnych haseł: „Konin na fali” i „Szanty w Koninie, muzyka po Warcie żeglarsko płynie” otrzymali worki żeglarskie z upominkami od Urzędu Miejskiego. Nagrody wręczyli Prezydent  Miasta Konina Piotr Korytkowski, jego zastępca Witold Nowak i prezes firmy Hydrostal Józef Woźniak.

Gwiazdami tegorocznego Pikniku żeglarskiego były zespoły AQUA Marina i Mechanicy Shanty.

Organizatorami imprezy byli: Miasto Konin, Koniński Okręgowy Związek Żeglarski, Klub Żeglarski PAK KWB, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie, Koniński Dom Kultury, Klub Żeglarski Spinaker, LOT Marina, Szkoła Podstawowa nr 15 w Koninie, Koniński Klub Kajakowy i Sportów Wodnych.

Wróć