Złota Szekla 2018

W piątkowy wieczór (16 listopada) na gościnnej scenie Oskardu konińscy żeglarze i nie tylko mogli wysłuchać 14. już koncertu Złota Szekla. W tym roku wystąpiły dzieci biorące udział w konkursie „Szkolna Szekla” oraz zespoły „Dobre Wieści” i „Atlantyda”.

Konkurs „Szkolna Szekla”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 15 daje możliwość uczniom występowania na dużej scenie, obok gwiazd polskiej muzyki żeglarskiej. W ramach konkursu organizowane są prezentacje i występy uczniów, a we współpracy z Klubem Żeglarskim przy KWB „Konin” promowane jest aktywne spędzanie czasu nad wodą.

„Dobre Wieści” to Józef Mikicin - artysta, który zajmuje zróżnicowaną mieszanka utworów, mieszczącą się w klimatach barowo- i szantowo-poezjowych. Na konińskim koncercie artysta wykonywał interpretację standardów szant oraz swoje nowe żeglarskie kompozycje.

Atlantyda jest zespołem złożonym z muzyków z różnych stron Polski: Trójmiasta, Warszawy i Sanoka. Grupa powstała w 1995 roku, ale cześć muzyków współtworzyła już wcześniej znane grupy sceny szantowej. Repertuar muzyczny stanowią tradycyjne i współczesne piosenki morskie autorstwa założyciela grupy Sławomira Klupsia. „Marco Polo”, „Pacyfik”, „Stara latarnia”, „Pożegnalny ton”, to tylko część utworów jego autorstwa, które znane są wszystkim miłośnikom morskiego śpiewania.

Na koncercie zaprezentowała się także Fundacja #OnkoRejs - wybieram życie, która zaprosiła do wsparcia OnkoRejsu 2019 na Żaglowcu STS Fryderyk Chopin. Podczas koncertu zebrano do puszki blisko 1000 zł.

Po koncercie na dużej scenie artyści zaprosili publiczność na after party czyli Szanty Session.

Wróć