„Złote Konie” w dobrych rękach

Restauracja włoska „Tutti Santi”, Hortimex Plus Sp. z o.o., FHU „ProARTI” Artur Chojnacki oraz Janusz Wawrowski – to tegoroczni zdobywcy statuetek „Złotego Konia”. Nagrody wręczono podczas Gali Konińskiego Biznesu, która odbyła się 8 lutego w Konińskim Domu Kultury. O tym, w czyje ręce trafi nagroda zdecydowała Kapituła Konkursu.

Gala rozpoczęła się inaczej niż do tej pory. Na scenie, zamiast prowadzącego, po występie skrzypka Mirosława Grzanki pojawili się prezydent Konina Piotr Korytkowski i jego zastępca Paweł Adamów. Panowie poinformowali, że w ramach zaciskania pasa przyjęli na siebie ciężar poprowadzenia imprezy. Powitali gości zaznaczając, że „o lokalny biznes trzeba dbać”. – Dziękujemy Państwu za to, że z nami jesteście, że wybraliście Konin na miejsce prowadzenia swoich interesów i w naszym mieście widzicie potencjał – stwierdził prezydent Piotr Korytkowski. Dodał, że za każdym sukcesem, nie tylko w biznesie, stoi zgrana drużyna, którą razem ze swoimi zastępcami właśnie buduje. - Wręczając Państwu statuetki „Złotego Konia” niejako włączamy Państwa do naszej drużyny. Nie jest jednak naszym celem wywieranie w ten sposób na Was presji, raczej liczymy na wsparcie, pomysły i dobrą energię z Państwa strony. A z naszej strony oferujemy otwartość na współpracę i chęć dialogu – dodał Paweł Adamów.  

Po tym wstępie na scenę wszedł prowadzący galę Marcin Szafrański z „Przeglądu Konińskiego” informując, że „nie pojawił się na czas, bo ktoś go zatrzasnął w garderobie”. Spoglądając znacząco na prezydentów dodał, że „chyba wie, kto to był”. Proponując  mały rewanż, wziął w krzyżowy ogień pytań Pawła Adamowa. Ten wywiązał się z zadania znakomicie, rzucając jak z rękawa m.in. danymi dotyczącymi najnowszych inwestycji i linii autobusowych (”Mamy 22 linie, w nocy jeździ tzw. „setka”, ale ja osobiście wolę „pięćdziesiątkę”, którą dojeżdżam z dworca do starej części Konina”).

Punktem kulminacyjnym gali było wręczenie czterech statuetek „Złotego Konia”. Werdykty Kapituły odczytywali zdobywcy nagród z poprzedniej edycji.

W kategorii „Mikroprzedsiębiorstwo roku” laureatem została restauracja włoska „Tutti Santi”, która właśnie obchodziła trzecią rocznicę istnienia (nominacje: Przedsiębiorstwo Inwestycji i Budownictwa „Inwest-Bud” Zdzisław Sparażyński oraz „Guzik” Systemy Informatyczne Henryk Guzik). Tytuł „Małej i średniej firmy roku” trafił do firmy Hortimex Plus Sp. z o.o. (nominacje: CompNet Sp. z o.o. oraz LM Auto Sp. z o.o.). “Sponsor roku – za serce” to FHU „ProARTI” Artur Chojnacki (nominowano: Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. E. Kwiatkowskiego w  Koninie oraz Motocyklową Grupę z Konina).

- Prowadzę działalność, z przygodami, od 14 lat. Początki były bardzo trudne. Nikt nie wierzył, że w można Koninie, czy w ogóle, prowadzić działalność polegającą na dmuchaniu balonów, żyć z tego i zarobić na ZUS. Ale jeśli dzięki tej pracy udaje mi się wesprzeć osoby potrzebujące, sport dziecięcy (…) to jest to dla mnie dodatkowo motywujące, że na buzi dziecka czy osoby potrzebującej pojawia się uśmiech – powiedział Artur Chojnacki z firmy ProARTI.

W kategorii “Człowiek roku” wygrał laureat Fryderyka 2017, jeden z  najwybitniejszych skrzypków swojego pokolenia Janusz Wawrowski  (nominacje:  filmoznawca, organizatorka wydarzeń filmowych  w Polsce i poza granicami kraju Katarzyna Kubacka-Seweryn i historyk, mediewista Jerzy Łojko).

Katarzyna Kubacka-Seweryn zdradziła, że informacja o nominacji przyszła do niej w chwili, gdy postanowiła zrezygnować z tego, co robi. - Staram się być analitycznym obserwatorem rzeczywistości i przyznam, że to, co dzieje się na świecie, w naszym kraju, w pewnym momencie sprawiło, że pomyślałam, że moje działania: kreowanie życia, kreowanie postaw, inspirowanie młodych ludzi chyba nie ma sensu, bo tak naprawdę i tak zło triumfuje. Przyszła ta nominacja i zweryfikowałam swój pogląd, bo pomyślałam, że jeżeli Kapituła dostrzegła to, co robię, to może jednak jest w tym jakiś sens. (…) Dziękuję bardzo Kapitule, że otworzyła moje oczy  i że obudziłam się ponownie do działania - powiedziała.

Galę Konińskiego Biznesu 2019 zakończył występ Olgi Bończyk i Katarzyny Żak. Artystki wystąpiły z programem stworzonym specjalnie na tę okazję.

Wróć