Zupełnie nowy Bieg o Lampkę Górniczą

Konferencja prasowa na temat 28. Ulicznego Biegu o Lampkę Górniczą odbyła się w siedzibie klubu. Poprowadzili ją prezes klubu Ireneusz Niewiarowski oraz członkowie Adam Gapski, Leszek Wszendybył i Marian Działak. To będzie bieg w zupełnie nowej odsłonie, a odbędzie się 24 listopada.

Spotkanie rozpoczął prezes przypominając historię klubu. - Powstał on w 2011 roku i z jeden strony miał propagować bieganie, ale też pomagać, stąd biegi charytatywne. Klub organizuje wiele imprez, m.in. Noworoczne rozbieganie, Bieg Policz się z cukrzycą w trakcie WOŚP, Cross Muflona. Piknik z okazji święta flagi,  Bieg nocny, Test Coopera i Grand Prix  Wielkopolski Wschodniej – powiedział prezes.

Bieg o Lampkę Górniczą został reaktywowany w 2012 roku.

- Chcemy zrobić z niego imprezę masową, promować Konin. Za dwa lata będzie 30. edycja biegu i 10-lecie klubu biegacza. Chcemy aby w lampce pobiegło wtedy ok. 1000 biegaczy – dodał Adam Gapski. - Trasa tegorocznego biegu jest historyczna. Start będzie przy hali Rondo, potem pobiegniemy Alejami 1 Maja, ul. Dworcową, w prawo Alejami do Kopernika, znów Alejami i Dworcową, zawracamy przy KDK i Alejami do ronda Solidarności. Następnie ulicą Wyszyńskiego, Wyzwolenia, Sosnową, Okólną, Zakole, 11 Listopada, Kolejową, Przemysłową, Alejami , Dworcową i Alejami wracamy na metę przy hali Rondo. Jednocześnie przy biegu będzie odbywał się ruch samochodowy. Wykluczone będą Aleje i częściowo Dworcowa.  

Powstało nowe logo biegu  (projekt Katarzyny Mijakowskiej) , wszystko jest przygotowywane profesjonalnie. - Liczymy na minimum 400 biegaczy. Zapisy zaczynają się od dziś na Data Sport. Link - https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5138. Do końca września wpisowe wynosi 45 zł. Potem będzie droższe. Każdy zawodnik otrzyma medal i koszulkę – powiedział Ireneusz Niewiarowski.

Biegaczy muszą mieć ukończone 18 lat, od 16 roku życia startują za zgodą opiekuna.

- Kategorie będą do 20 lat, 30 i tak dalej, co 10 lat. Dla młodzieży będzie zniżka, a osoby powyżej 70 lat wystartują bezpłatnie. Będzie też kategoria Najlepsza Koninianka i Koninianin. Staramy się o  bogate pakiety startowe. Zapraszamy również górników z całej Polski – poinformował Marian Działak.

Bieg o Lampkę Górniczą będzie też podsumowaniem Grand Prix Wielkopolski Wschodniej (w sumie wchodzi w niego 8 biegów).

Wróć