Witamy w Koninie > Aktualności

Laureaci konkursu "Zapobiegajmy pożarom"

Bardzo wysoki i wyrównany poziom prezentowały prace dzieci i młodzieży z konińskich placówek oświatowych, zgłoszone na tegoroczny konkurs plastyczny "Zapobiegajmy pożarom". W czwartek 9 lutego laureaci konkursu spotkali się w magistracie z prezydentem Józefem Nowickim, prezesem Zarządu Grodzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Koninie  Zbigniewem Winczewskim, członkami Zarządu oraz Komisją Konkursową.


Celem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego  "Zapobiegajmy Pożarom" jest zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz rozwój uzdolnień plastycznych.


Tematyka tego konkursu obejmuje udział jednostek straży  pożarnych w akcjach ratowniczo-gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ekologicznych oraz w szkoleniu, zawodach, działalności prewencyjnej, kulturalnej i historię pożarnictwa.


Na konkurs wpłynęły 152 prace plastyczne, wykonane przez uczniów przedszkoli (54 prace), szkół podstawowych (57), gimnazjów (4), szkół średnich (17) oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego (20), z terenu miasta Konina.


Ze względu na bardzo wysoki równy poziom prac w roku bieżącym Komisja Konkursowa postanowiła nie wskazywać laureatów 1, 2 i 3 miejsca, a wyróżnić wszystkich autorów miejscami równorzędnymi. Ponadto Komisja postanowiła, że wyróżnione prace zostaną wysłane na konkurs szczebla wojewódzkiego.


Autorzy wyróżnionych prac (wymienieni w kolejności według numerów placówek) to:


1. W grupie przedszkoli:


Dominika Kołodziejczak lat 6 Przedszkole nr 4,
Klaudia Bultrowicz lat 6 Przedszkole nr 4,
Krystian Musiałowski lat 6 Przedszkole nr 15,
Cyprian Partyka lat 6 Przedszkole nr 15,
Jan Romanowski lat 6 Przedszkole nr 15,
Adrian Babiak lat 6 Przedszkole nr 32,
Natan Szkudelski lat 4 Przedszkole nr 32.


2. W grupie szkół podstawowych klasy I – III:


Jędrzej Maciejewski lat 7 Szkoła Podstawowa nr 1,
Szymon Trzos lat 9 Szkoła Podstawowa nr 3,
Kinga Koziarska lat 8 Szkoła Podstawowa nr 3,
Julia Piaskowska lat 7 Szkoła Podstawowa nr 5,
Jakub Żmuda lat 9 szkoła Podstawowa nr 5,
Agata Górniak lat 8 Szkoła Podstawowa nr 6,
Oliwa Szydlak lat 7 Szkoła podstawowa nr 6,


3. W grupie szkół podstawowych klasy IV – VI:


Julia Dębińska lat 13 Szkoła Podstawowa nr 3,
Maja Gaj lat 10 Szkoła Podstawowa nr 5,
Kinga Konieczka lat 10 Szkoła Podstawowa nr 5,
Hubert Lisiak lat 12 Szkoła Podstawowa nr 5,
Magdalena Poniewozik lat 11 Szkoła Podstawowa nr 11,
Kamil Śmietański lat 12 Szkoła Podstawowa 11.
Weronika Żabierek lat 11 Szkoła Podstawowa nr 12.


4. W grupie gimnazjów:


Adrianna Krawczyk lat 13 Gimnazjum nr 7.


5. W grupie szkół średnich:


Katarzyna Wiktorska lat 16 I Liceum im T. Kościuszki,
Patrycja Krymowa lat 18 I Liceum im. T. Kościuszki,
Viktoria Dębińska Lat 16 I Liceum im. T. Kościuszki,
Andżelika Kanecka lat 17 Zespół Szkół Budowlanych.


6. W grupie Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy:


Agnieszka Mioducka lat 17 SOSW w Koninie,
Anna Horbińska lat 22 SOSW w Koninie,
Krzysztof Sieczka lat 16 SOSW w Koninie.

Wróć

projekt i wykonanie
stronę wspiera