Zamknięcie informacji o cookies W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Używamy cookies, żeby zrozumieć w jaki sposób użytkownicy korzystają z witryny i dostosować ją tak, aby korzystanie z niej było dla nich przyjemniejsze i ciekawsze. Stosujemy cookies także w celach reklamowych i statystycznych. Cookies mogą być również stosowane przez współpracujących z nami reklamodawców oraz przez firmy badawcze.W każdej chwili mogą Państwo zmienić swoje ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.


Konkurs plastyczny „25 lat PSP”

W środę (12 kwietnia) w Sali Ratuszowej odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pod hasłem „25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Organizatorem konkursu był Komendant Główny PSP - Szef Obrony Cywilnej Kraju oraz Prezydent Miasta Konina. Koordynatorem konkursu na szczeblu miasta był Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Koninie.

Głównym zadaniem Konkursu „25 lat PSP –Profesjonalni , Sprawni , Pomocni” jest przedstawienie profesjonalnej formacji, jaka jest Państwowa Straż Pożarna. Celem jest również ukazanie strażaków –ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych. Zadaniem konkursu jest promowanie wiedzy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

W imieniu Prezydenta Miasta Konina, nagrody i okolicznościowe dyplomy, wręczyli Kierownik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego Andrzej Andrzejewski oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego Michał Karczewski.

Nadesłano 260 prac w następujących grupach:

  • I grupa - klasy I-III - 150 osób - szkoły podstawowe
  • II grupa – klasa IV-VI – 70 osób - szkoły podstawowe
  • III grupa – 40 osób - gimnazja

Jury po dokonaniu oceny, wybrało 46 prac wykonanych.

I grupa

  1. Bruno Wicburgier (SP 15)
  2. Hanna Olejniczak (SP 15)
  3. Julia Grabowiecka(sP 6)
  4. Aurelia Wicburgier ( SP 15)
  5. Franciszek Kasiorek(ZSz 1)
  6. Franciszek Szczepaniak (ZSz 1)
  7. Karol Kaszkowiak (SP 15)
  8. Kacper Wieczorek (SP 6)
  9. Weronika Otto (SP 15)
  10. Lena Nawrocka (ZSz 1)
  11. Kacper Piasecki(SP 6)
  12. Maja Czarnoucka (SP 6)
  13. Igor Wojtyniak (SP 6)
  14. Mikołaj Kubsik (SP 15)
  15. Natalia Siuda (SP 8)
  16. Szymon Jastrzębski (SP 8)
  17. Weronika Radożycka ( SP 8)
  18. Blanka Lange (SP 8)
  19. Dawid Głąb (SP8)
  20. Rafał Kaniewski (SP 8)
  21. Gracjan Andrzejewski (SP 15)

II grupa

  1. Julia Szymańska (SP 3)
  2. Joachim Sikorski (SP 6)
  3. Julita Strzykowska (SP 10)
  4. Michał Michalski (SP 6)
  5. Gabriela Drelak (SP 15)
  6. Gabriela Langner (SP 15)
  7. Wiktoria Kurczewska ( SP15)
  8. Michalina Adamczak ( SP 6)
  9. Kacper Kowalczyk (SP 10)
  10. Bartosz Michalak (SP 8)
  11. Łukasz Kowalski ( SP 15)
  12. Weronika Maria Borucińska (SP 6)
  13. Natalia Piotrowska(SP 8)
  14. Martyna Domagalska (SP 8)
  15. Grzegorz Iwański ( SP 8)

III grupa

  1. Marta Pecelerowicz (G-5)
  2. Julia Tralewska (G-5)
  3. Jakub Ułanowski (G-5)
  4. Laura Marzol (G-5)
  5. Jakub Klama (G-5)
  6. Weronika Żabierek (G-5)
  7. Wiktor Pawlak(G-5)
  8. Ligia Kołata (G-2)
  9. Kacper Ryske(G-5)
  10. Łukasz Trzcieliński (G-7)

Wróć