Lato na Bulwarze

Koncerty, zajęcia artystyczne i sportowo-rekreacyjne – to propozycje w ramach akcji „Lato na Bulwarze” organizowanej od czerwca do września w Koninie. Na wszystkie wydarzenia zaprasza Prezydent Miasta Konina Józef Nowicki.

Bulwar Nadwarciański to świetne miejsce na zabawę dla małych i dużych mieszkańców naszego miasta, dlatego latem odbędzie się tam cykl imprez, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Największe wydarzenia to koncerty:

29 czerwca o godz. 20.00 „Na dobry początek” – koncert skierowany przede wszystkim do młodych mieszkańców Konina. Wystąpi doskonała grupa Formind, która zagra znane przeboje z gatunku pop-rock i własne kompozycje zespołu, będzie raper Denis Woźniak, Filip Balcerczak, Wiktor Sadowski oraz zespół z I LO i Młodzieżowa Rada Miasta Konina. Koncert rozpocznie się o 20.00

28 lipca o godz. 18.00 „Szantowo”- tuż po spływie kajakowym zabrzmi muzyka irlandzka i szanty. Wystąpią koniński zespół Folk Street, Zagrali i Poszli z Gniezna oraz Gumowe Szekle ze Słupcy.

31 sierpnia o godz. 19.00 „Na rockowo” – to będzie mocne uderzenie na bulwarze. Podczas koncertu zagrają: KERS, Recepta i Night Flight.

W programie „Lata na Bulwarze” są także koncerty zespołów Agharta, Kapeli Podwórkowej z Kopyta i Dobre Filmy. W tym roku, w sierpniu na bulwarze zobaczymy trzy filmy: „Kwiat Pustyni”, „Kobieta z lodu” i „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”.

Ponadto nie zabraknie spotkań dla miłośników Nordic Walking, będą spacerki z przewodnikiem PTTK, wystawy w Centrum Informacji Miejskiej, czytanie bajek z Miejską Biblioteką Publiczną czy artystyczne przedsięwzięcia MDK.

Organizatorami akcji „Lato na Bulwarze” są: Miasto Konin, Koniński Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie oraz PTTK.