Mecenat Miasta Konina

Wyobraźmy sobie życie bez kultury... Bez tego całego jej kolorytu, smaku, doznań, które często są jednymi z najważniejszych, jakich doświadczamy w naszym życiu. Życie bez kultury byłoby szare, smutne, puste i nie w pełni wartościowe. Jeden z niemieckich filozofów mawiał, że jeśli odbierzemy narodowi kulturę, to przestanie istnieć jako naród... Trudno się z tym nie zgodzić.

Kultura kreuje świat, w którym żyje człowiek. Człowiek tworzy kulturę, a kultura człowieka. To dzięki niej wiemy kim jesteśmy, skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy. To także kultura sprawia, że nasze życie jest wartościowsze, pełniejsze, bardziej kolorowe i przepełnione przeróżnymi smakami i doznaniami. Śmiejemy się, wzruszamy, nieustannie podziwiamy i pragniemy. Kultura przeobraża naszą codzienność w niezwykłe momenty bez których, nawet jeśli są tylko momentami, nie jesteśmy w stanie w pełni funkcjonować. Są takie chwile w naszym życiu, kiedy należy się skupić na tym co wartościowe, niezwykłe, twórcze, intrygujące czy nawet prowokacyjne. Bo taka właśnie jest kultura. Jest ona jak powietrze, którego nie widzimy, a którym musimy oddychać.

Miasto Konin jest największym mecenasem kultury w Koninie, ponieważ taka jest powinność wobec mieszkańców. Wypełniając tę ważną misję, jaką jest organizowanie i prowadzenie działalności kulturalnej, Miasto Konin stara się wspierać wszelkie aktywności licznych podmiotów zajmujących się działalnością kulturalną i artystyczną. I robi to z największą przyjemnością i satysfakcją.

Zachęcam do zapoznania się z naszymi propozycjami na życie kulturalne w naszym mieście, bo Konin to miasto, w którym bardzo wiele się dzieje. Jestem przekonany, że każdy z Państwa, znajdzie coś dla siebie, a ja zapewniam, że dołożę wszelkich starań, by Konin nadal się w tej dziedzinie rozwijał tak dobrze, jak do tej pory. By można było o nim mówić, że Konin mocno kulturą stoi.

Zapraszam Państwa serdecznie
Józef Nowicki