Park Makiet Mikroskala

Park Makiet Mikroskala to zupełnie nowa atrakcja, unikatowa w skali europejskiej. W Parku znajduje się wystawa makiet o tematyce filmowej, przyrodniczej oraz historycznej.

Odwiedzający park mogą podziwiać m. in. makietę wybuchu w Hiroshimie, filmu „Gwiezdne Wojny”, Arki Noego, floty Krzysztofa Kolumba u wybrzeży Karaibów, tonącego Titanica, czy makietę  lądowania na Księżycu. Są też tradycyjne makiety kolejowe dla starszych oraz młodszych pasjonatów kolejnictwa. Na najmłodszych gości parku czeka makieta wesołego miasteczka pełna kolorów i świateł, makieta epoki dinozaurów, a także kolejki przejeżdżające przez krainę postaci ze znanych wszystkim bajek.

Oryginalność Parku tkwi w interaktywności niektórych makiet. Oznacza to, że są one wyposażone w elektroniczne systemy pozwalające uruchamiać ich elementy, efekty dźwiękowe oraz świetlne.

W Mikroskali znajduje się również salka kinowa, w której pokazywany jest  film przedstawiający etapy powstawania makiet. Goście mają również możliwość podglądania pracowni modelarskiej, w której powstają kolejne realizacje.

Bilety do Mikroskali są całodniowe. W trakcie zwiedzania można skorzystać z naszej salki rekreacyjno-wypoczynkowej. Jest ona wyposażona w zabawki edukacyjno-eksperymentalne ze sklepu Mądra Zabawka znajdującego się na terenie Parku. Najmłodsi mają więc okazję do zabawy, w czasie której dorośli mogą wypocząć bądź poczytać.

Park Makiet Mikroskala znajduje się w budynku Centrum Rozrywki Kropka - termin odwiedzin nie jest więc uzależniony od pogody.

Mikroskala zaprasza codziennie od 10:00 do 20:00. Więcej na www.mikroskala.eu