Pytania do Prezydenta

Szanowny Panie Prezydencie. Zwracam się z prośbą o interwencję i spowodowanie naprawy dróg dojazdowych do garaży na ulicy Torowej, ponieważ wielokrotnie pisałem do byłego Prezydenta i tylko obiecał. Dwukrotnie był też artykuł ze zdjęciami w przeglądzie konińskim i również bez skutku. W drodze tej są dziury głębokości do 25 cm co powoduje uszkodzenie zawieszenia pojazdów. Mam nadzieję ze Pana interwencja pomoże nam w wieloletniej walce o naprawę dróg na teranie garaży. Nadmieniam że jest nas około 500 właścicieli garaży i regularnie płacimy podatek do urzędu miasta. Pozdrawiam życząc owocnej pracy.
Zdaję sobie sprawę z tego, że stan dróg należy poprawić. Część ciągów komunikacyjnych wewnątrz kompleksu garaży nie ma utwardzenia (to jest droga gruntowa), a tam, gdzie jest utwardzenie występują liczne ubytki. Kilka lat temu Wydział Gospodarki Nieruchomościami dwukrotnie naprawiał nawierzchnię. W ubiegłym roku nie znalazły się na to środki i, niestety, ciągle ich brakuje, a z opinii Wydziału Gospodarki Nieruchomościami wynika, że byłoby to kosztowne przedsięwzięcie. Przystępując do kompleksowego remontu drogi, powinniśmy najpierw wybudować odwodnienie. Ulica Torowa bowiem oraz grunty przyległe do niej nie posiadają kanalizacji deszczowej i, niestety, bywają przypadki podtopień po intensywnych opadach deszczu. Będziemy szukać rozwiązania tej sytuacji, ale nie wskażę Panu konkretnego terminu, w którym może to nastąpić.
Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski
Witam serdecznie, jestem mieszkaną Poznania, jednak w ostatnim czasie wzruszyła mnie historia związana z jednym z mieszkańców Pana miasta. Pan Robert 6 lat temu został ojcem zdrowych bliźniaków, jednak przez błąd ludzki chłopiec stał się niepełnosprawny. W dodatku żona Pana Roberta odeszła ze zdrową córeczka. Cała historia do zweryfikowania na siepomaga.pl z dopiskiem Artur Dolemba. Poruszona historią ruszyłam z pomocą. Założyłam aukcję na facebooku, gdzie można wystawiać niepotrzebne nam rzeczy i licytować z wpłatami na siepomaga.pl - niestety nie mogę wstawić linka . W chwili obecnej na mojej skarbonce dla syna Pana Roberta, Artura jest 2535 zł. Wszyscy znajomi pododawali już co mogli, aukcje "siadają" bo nie ma rozgłosu i więcej przedmiotów do licytacji. Napisałam też do redakcji epoznan.pl . Opisali sytuację Pana Roberta, w dniu newsu wpłynęło na konto prawie 14000 zł. Ale news zniknął, wpłaty ustały. Do osiągniecia celu w uzbieraniu niezbędnych na sprzet pieniążków potrzeba ponad 93000zł. Czy jest Pan w stanie nam jakoś pomóc? Czy można rozreklamować jakoś aukcję, żeby każdy mógł coś wystawić z Pana miasta? Czy istnieje jakiś popularny portal gdzie można wstawić artykuł i pomóc tej wyjątkowej dwójce? Mam nadzieję, że wesprze mnie Pan w działaniu, bo wspólnie będziemy walczyć o lepsze życie dla dwójki mieszkańców Konina. Pozdrawiam, Joanna Walczak
Sprawę Arturka Dolemby znam. W mediach regionalnych w naszym mieście ukazywały się już jakiś czas temu publikacje zachęcające do udziału w akcjach pomocowych na rzecz chłopca. Dwa lata temu rowerzyści z PTTK wraz ze współpracującymi z nimi podmiotami zorganizowali rajd na rzecz chłopca, z którego dochód był w całości przeznaczony dla Arturka. Wiem, ile dla każdego rodzica znaczy zdrowie jego dziecka. Mogę sobie tylko spróbować wyobrazić to, co odczuwa tata Arturka. Dlatego wraz z moimi pracownikami postaramy się rozpropagować akcję w Koninie. Sprawdziłem, że na siepomaga.pl do 27 lutego trwa zbiórka pieniędzy dla chłopca. Cel to 120.000 zł. Wierzę, że – tak jak w przypadku poprzedniej zbiórki - także i tę uda się zakończyć z sukcesem.
Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski
Panie Prezydencie. Prosimy - seniorzy o zbadanie możliwości dojazdu komunikacją miejską do cmentarza komunalnego od ul. Działkowej. Nie każdy ma samochód, a przede wszystkim możliwości ze względu na niepełnosprawność przejścia całego cmentarza do grobów na jego końcu. Zamiast skrętu na ul. Okólną autobusy by mogły zrobić objazd Działkową żeby dojechać do przystanku przed bramą główną cmentarza. Czy to naprawdę taki problem? Prosimy o zrozumienie i pomoc.
W pełni rozumiem oczekiwania społeczne dotyczące kursowania autobusów komunikacji miejskiej ul. Działkową przy przejazdach do Cmentarza Komunalnego, ale należy brać pod uwagę bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zgodnie z sugestią przyjrzałem się sprawie i są pewne obiektywne przeszkody w realizacji powyższej prośby. Ulica, której dotyczy to pytanie, nie spełnia bowiem parametrów technicznych (szerokość , promienie skrętu przy skrzyżowaniu z ul. Staromorzysławską), które pozwalałyby na kursowanie autobusów. Biorąc pod uwagę te czynniki, w tej chwili - po konsultacji z MZK - nie jesteśmy w stanie skierować tam autobusów.
Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski
Witam. Jako druh z OSP Gosławice, pragnę zapytać czy jest możliwość, lub czy jest rozpatrywany zakup nowego wozu bojowego dla jednostki ? Nasz Lublin jest w bardzo złym stanie technicznym.. wręcz ulega samoczynnemu rozkladowi.
Miasto bardzo przychylnie odnosi się do działalności jednostek OSP i wspiera je w ramach własnych możliwości. W tegorocznym budżecie nie ma jednak zaplanowanego zakupu nowego wozu bojowego dla jednostki w Gosławicach. Zapewniam, że mamy na uwadze Państwa potrzeby.
Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski
Prosze o udzielenie informacji gdzie można odebrać kartę seniora
Kartę Seniora można odebrać w budynku Urzędu Miejskiego w Wydziale Spraw Społecznych przy ul. Wojska Polskiego 2 - I piętro, pokój 216.
Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski