Rok Stanisława Moniuszki

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki. W 200. rocznicę urodzin wybitnego kompozytora, dyrygenta, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie, twórcy polskiej opery narodowej, w wielu miastach organizowane są wydarzenia poświęcone propagowaniu jego twórczości. W ogólnopolskie obchody Roku Stanisława Moniuszki włącza się również Konin.

W programie przygotowywanych imprez znajdą się przede wszystkim koncerty plenerowe.

Na 5 maja 2019 roku (dzień urodzin kompozytora) zaplanowano Urodziny ulicy Stanisława Moniuszki. Tej niedzieli, konińscy artyści udowodnią, że twórczość wybitnego muzyka doskonale broni się po latach i może trafiać do współczesnych słuchaczy. Na wielkiej scenie usłyszymy więc Moniuszkę na rockowo, w rytmach gospel i na ludowo. W takt moniuszkowskich nut zawirują pary taneczne i uczestnicy wielkiego wspólnego poloneza. Urodziny ulicy Stanisława Moniuszki zakończy koncert gwiazdy, a towarzyszyć im będą również liczne dodatkowe atrakcje.

16 czerwca 2019 roku Stanisław Moniuszko zabrzmi na Bulwarze Nadwarciańskim  i to w najlepszym, nieco zaskakującym towarzystwie orkiestry dętej i solistów operowych.

21 września 2019 roku kompozytor spotka się natomiast z mieszkańcami Konina w… nastrojowym strasznie dworze.

Szczegóły wydarzeń moniuszkowskich w Koninie już niebawem!