Aktualności - biznes

Link do artykułu - KOMUNIKAT – Utrudnienia w ruchu

KOMUNIKAT – Utrudnienia w ruchu

Zarząd Dróg Miejskich w Koninie informuje, że w związku z realizacją kolejnego planowanego etapu inwestycji „Budowa połączenia ul. I. Paderewskiego i Wyzwolenia w Koninie” w dniach 17-19.10.2020r. wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu kołowym.

Czytaj więcej
Link do artykułu - Podpisanie umowy pomiędzy JM a MPEC-Konin

Podpisanie umowy pomiędzy JM a MPEC-Konin

Podpisana dzisiaj, 15 października, pomiędzy Johnson Matthey Battery Materials Poland Sp z o.o. a Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. umowa określa warunki przyłączenia budowanego obiektu do miejskiej sieci ciepłowniczej wraz z zapewnieniem dostawy ciepła na potrzeby: centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej oraz wentylacji procesowej kompleksu budynków.

Czytaj więcej
Link do artykułu - Druga jezdnia zalana betonem

Druga jezdnia zalana betonem

W środę, 14 października - przez kilka godzin - drogowcy budujący łącznik ulic Wyzwolenia i Paderewskiego przez wiadukt kolejowy zalewali betonem szalunki ułożone na stalowych dźwigarach północnej nitki jezdni. Przez kilkanaście godzin beton przywiozło około 40 „gruszek”, o łącznej wadze blisko 1000 ton.

Czytaj więcej
Link do artykułu - Wielkopolska Dolina Energii na VI edycji Kongresu Energetycznego DISE

Wielkopolska Dolina Energii na VI edycji Kongresu Energetycznego DISE

W dniach 7-8 października 2020 r. we Wrocławiu odbył się VI Kongres Energetyczny DISE, którego partnerem instytucjonalnym była Wielkopolska Dolina Energii, reprezentowana przez Pana Pawła Adamowa Z-cę Prezydenta Miasta Konina.

Czytaj więcej
Link do artykułu - Niebawem pojedziemy fragmentem nowej Kleczewskiej

Kleczewska w budowie

Na budowie nowego przebiegu ul. Kleczewskiej prace trwają praktycznie na całym jej odcinku. Nad przyszłym przejściem dla pieszych zainstalowano światła, a przy skrzyżowaniu tej ulicy z Paderewskiego wyraźnie już widać zarys przyszłego ronda.

Czytaj więcej