Radośnie, bajkowo i świątecznie było w Szkole Podstawowej nr 11 w Koninie. W takiej właśnie atmosferze przebiegała kolejna, dziewiąta już edycja Międzyszkolnego Festiwalu Angielskich Kolęd i Piosenek Świątecznych.
Grudzień to wyjątkowy czas w Przedszkolu nr 7 „Bolek i Lolek”. Kiedy za oknem zimno i smutno, u nas jest wesoło i gorąco za sprawą długo wyczekiwanych uroczystości przedszkolnych. Dzieci czekały na te dni z niecierpliwością i wielką radością, starannie i wytrwale się do nich przygotowywały.
Kolejny Festiwal Nauki i Sztuki w Trzecim pod wdzięczną nazwą „Naukowy Mishmash”. Festiwal rozpoczął świetny wykład inauguracyjny dr Marka Derenowskiego pt. Język szeroko otwarty. Czy język określa świadomość, czy świadomość określa język?"
W poniedziałek (9 grudnia) w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Ignacego J. Paderewskiego dobył się nietypowy przetarg. W szkolnej auli przez kilka godzin stały cztery potężne instrumenty. Od wczoraj szkoła ma nowy fortepian.