Konin. Tu płynie energia > Aktywności > Kultura > Aktualności kultura

Aktualności - kultura

Przytulnie jak w bibliotece

kultura, ludzie

Efekty wykorzystania funduszy z realizacji projektu w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego widać gołym okiem w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Urbanowskiej. Stała się jeszcze bardziej przytulna.

Czytaj więcej

Papilotki w finale!

kultura, ludzie

Tancerki zespołu CODA w turniejach online

kultura, ludzie

Tancerki zespołu CODA z Konińskiego Domu Kultury udowadniają, że można rozwijać swoją pasję mimo niesprzyjających kulturze warunków. W ostatnim czasie dziewczęta aktywnie uczestniczyły w turniejach tanecznych organizowanych online i mogą się pochwalić świetnymi wynikami.

Czytaj więcej

Wystawy w muzealnym skansenie

kultura, ludzie

Skansen Muzeum Okręgowego prezentuje dwie interesujące wystawy. Pierwsza znajduje się w chacie i można na niej zobaczyć cudeńka, które wyszły spod ręki kolskiej artystki ludowej Teresy Brzoski. Drugą można zwiedzać w stodole.

Czytaj więcej

Radiowo w muzeum

kultura, ludzie

Koninianin Mariusz Dziubczyński znany jest przede wszystkim z niezwykłego daru naprawiania sprzętu elektronicznego, który nie ma przed nim tajemnic. Pan Mariusz jest też pasjonatem - kolekcjonuje bowiem stare radia i sprzęt grający. Obszerny fragment jego zbiorów można podziwiać (na razie wirtualnie) na wystawie w spichlerzu Muzeum Okręgowego.

Czytaj więcej

Strona 1 z 108

1 2 3 4 5 6 7 Następne Ostatnie »