Konin. Tu płynie energia > Aktywności > Kultura > Aktualności kultura

Aktualności - kultura

Szamański wieczór w Villa Weneda

kultura, ludzie

Tworzenie „kijów deszczowych”, spotkanie z autorkami książki „Dotknąć Absolutu”, wystawa fotograficzna, „drzewo życia”, ozdoby z runami i wspólne śpiewy - tak działo się w sobotni wieczór (31 lipca) w Willi Weneda, w czasie „Szamańskiego spotkania”.

Czytaj więcej

Kino pod gwiazdami Zatorza

kultura, ludzie

Kino pod gwiazdami przeniosło się 30 lipca na osiedle Zatorze. Na placu naprzeciwko Sonaty stanął duży ekran, a widzowie obejrzeli amerykański romans „Coś się kończy, coś zaczyna". Na spotkanie zaprosili: Koniński Dom Kultury i Spółdzielnia Mieszkaniowa Zatorze.

Czytaj więcej

Dobre Filmy na Bulwarze Nadwarciańskim

kultura, ludzie

„Złodziejaszki”, „Miś” i „Joker” to trzy filmowe propozycje na piątkowe wieczory w sierpniu. Już po raz kolejny odbędzie się cykl „Dobre Filmy na Bulwarze Nadwarciańskim”.

Kino plenerowe to świetny pomysł na spędzenie letniego wieczoru. Na wszystkich czekają trzy doskonałe filmy. Cykl rozpoczniemy 6 sierpnia o godz. 21:30 japońskim dramatem „Złodziejaszki” w reżyserii Hirokazu Koreeda. To opowieść o trzypokoleniowej rodzinie, która utrzymuje się z drobnych kradzieży i dorywczej pracy. Pewnego dnia trafia do nich bezdomna dziewczynka, której postanawiają zapewnić dach nad głową. To początek wydarzeń, które odkryją rodzinne tajemnice.  Film zdobył Złotą Palmę na festiwalu w Cannes, był też nominowany do Oscara.

Tydzień później, 13 sierpnia o godz. 21:30, na dużym ekranie na konińskim bulwarze zobaczymy kultową komedię Stanisława Barei „Miś”, opowiadającą o absurdach życia w Polsce Ludowej. Film będzie swego rodzaju zapowiedzią sobotniej imprezy przygotowanej przez Fundację CODA, której towarzyszyć będzie hasło „zBarejowany Konin, czyli powrót do przeszłości”.

Cały cykl zakończy mocny, nagrodzony Oscarami dla najlepszego aktora pierwszoplanowego i za najlepszą muzykę dramat psychologiczny „Joker” z doskonałym w tytułowej roli Joaquinem Phoenixem. Film został okrzyknięty przez krytyków najlepszym filmem 2019 roku. Tego nie można przegapić. „Joker” 20 sierpnia o 21:00 na Bulwarze Nadwarciańskim.

Organizatorami „Dobrych Filmów na Bulwarze Nadwarciańskim” są: Miasto Konin, Koniński Dom Kultury i Młodzieżowa Rada Miasta Konina.

Czytaj więcej

Kora w muzeum

kultura, ludzie

Na kolejny koncert z cyklu prezentacji historii polskiego rocka zaprosili do urokliwego skansenu Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, Muzeum Okręgowe w Koninie oraz Miasto Konin. Tym razem poświęcony był pamięci Kory.

Czytaj więcej

Strona 1 z 120

1 2 3 4 5 6 7 Następne Ostatnie »