Konin. Tu płynie energia > Aktywności > Kultura > Aktualności kultura

Aktualności - kultura

Pamiętamy o Zofii Urbanowskiej

kultura, ludzie

Od 2009 roku, kiedy miał miejsce pierwszy Rok Zofii Urbanowskiej, do tradycji przeszło odwiedzanie rodzinnego grobowca Zofii Urbanowskiej, Honorowej Obywatelki Miasta Konina, w rocznicę jej śmierci. Pisarka zmarła 1 stycznia 1939 roku o godz. 15. Jej pogrzeb 4 stycznia 1939 roku był manifestacją patriotyzmu i szacunku dla Jej osoby.

Czytaj więcej

Miniony rok przyzwyczaił nas do odmiennej formuły warsztatów i lekcji muzealnych. Zamiast spotkań na wystawach i w sali edukacyjnej, spotykaliśmy się wirtualnie. Również w ramach ferii zimowych przygotowaliśmy dla Was szereg wydarzeń online.

Czytaj więcej

W niedzielny wieczór (27 grudnia) w kościele pw. św. Wojciecha zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy. Wystarczyły dwa instrumenty: przepiękny głos Michała Gasza i nie mniej piękną gitarę Sebastiana Rucińskiego.

Czytaj więcej

Konińskie kolędowanie online

kultura, ludzie

W tym roku wszystko jest inne niż zwykle, dlatego też konińskie kolędowanie przeniosło się do Internetu. W ostatnią przedświąteczną niedzielę zaprosiliśmy koninian na wydarzenie pt. „Kolęda Tysiąca Serc”. W ciągu prawie godzinnego koncertu posłuchaliśmy tradycyjnych polskich kolęd w nowych aranżacjach, a także wielu świątecznych piosenek.

Czytaj więcej

Świątecznie w ratuszu

kultura, ludzie

Tradycyjny koncert Bożonarodzeniowy w ramach liczącego już 25 lat projektu „Muzyka w ratuszu – Prezydent Konina zaprasza” był drugim, na którym nie było publiczności. W niedzielny wieczór (20 grudnia) pojawił się tylko w rzeczywistości wirtualnej.

Czytaj więcej

Strona 1 z 101

1 2 3 4 5 6 7 Następne Ostatnie »