To był świetny koncert i bardzo udany kulturalny wieczór. W niedzielę, 20 września w Konińskim Domu Kultury wystąpił zespół Mikromusic. Wydarzenie wpisało się w jubileusz 50-lecia domu kultury w Koninie.
To było święto działaczy i animatorów kultury! W auli PWSZ, 18 września, odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego 2020/2021 w Koninie. Wydarzenie zostało zorganizowane zgodnie z obostrzeniami pandemicznymi.
Klaudia Wadelska z zespołu tańca CODA z Konińskiego Domu Kultury zdobyła trzecie miejsce w województwie wielkopolskim w kategorii talent taneczny w Plebiscycie „Pokaż Talent”.
Znakomity pisarz, poeta, tekściarz, kabareciarz Artur Andrus był gościem kolejnej odsłony projektu „Konin czyta książki”. W czwartkowy wieczór (17 września) miejska książnica z trudem (przy zachowaniu sanitarnych obostrzeń pandemicznych) pomieściła chętnych do spotkania z nim.
Trzy filmy obejrzeliśmy 15 września 2020 roku w Kinie Centrum podczas pokazu zorganizowanego przez Amatorski Klub Filmowy „Muza” działający w Konińskim Domu Kultury. Wydarzenie wpisało się w jubileusz 50-lecia domu kultury w Koninie.