To wspólne przedsięwzięcie Miasta Konina oraz Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, w ramach którego prace artystów związanych z naszym miastem - w formie wielkoformatowych wydruków - prezentowane są na przystankach i w autobusach MZK.
Patryk Filipowicz - niezwykły wirtuoz gitary - był gościem koncertu inaugurującego 10. rok projektu „Trzeźwienie przez kulturę”. W kościele pw. św. Wojciecha zagrał w niedzielny wieczór (29 września). Koncert nosił tytuł „Wsłuchani w Polskę. Od Chopina do Kilara” i był poświęcony pamięci ofiar września 1939 roku.
Światowej sławy zespół „Zelowskie Dzwonki” - z Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Zelowie - wystąpił w niedzielne popołudnie (29 września) w najstarszej w Polsce parafii tego Kościoła. W ten sposób niezwykła muzyka ubogaciła Niedzielę Dziękczynienia i 500. rocznicę wystąpienia Urlicha Zwinglego.
Niezwykły koncert odbył się w niedzielny wieczór (29 września) w konińskiej farze. W finale na dwóch Stradivarius'ach zagrali znakomici skrzypkowie: koninianin Janusz Wawrowski i pochodzący z Niemiec Linus Roth. Koncert otworzył tegoroczną edycję festiwalu „Muzyczne Przestrzenie”.
Cztery utwory Witolda Friemanna, skomponowane na klarnet, znalazły się w programie niezwykłego koncertu z cyklu „Muzyka w ratuszu - Prezydent Konina zaprasza”, który odbył się w sobotni wieczór (28 września) w konińskim ratuszu. Wystąpili w nim znakomita klarnecistka Barbara Borowicz i pianista Marek Szlezer.