Konin. Tu płynie energia > Aktywności > Kultura > Aktualności kultura

Aktualności - kultura

Już po raz trzeci na Bulwarze Nadwarciańskim odbył się Festiwal Ognia „Pirania”. W sobotni wieczór (31 sierpnia), nad wartą swoje niezwykłe umiejętności zaprezentowali artyści z całej Polski.

Czytaj więcej

W sobotni wieczór (31 sierpnia) w gościnnych murach kościoła ewangelicko-augsburskiego św. Ducha odbył się ostatni koncert „Akademii Gitary”. Podczas koncertu wspaniale zaprezentował się Leszek Zaleski Quartet.

Czytaj więcej

„Poprawiny” w muzeum

kultura

Nie ma porządnego wesela bez poprawin. Nie było więc bez nich zakończenia wystawy w Muzeum Okręgowym zatytułowanej „Cała jesteś w skowronkach...”. W piątkowe popołudnie (30 sierpnia), na dziedzińcu muzeum, odwiedzających witały „panny młode”.

Czytaj więcej

„Akademię Gitary” - dwanaście lat temu - wymyślił słynny już koniński gitarzysta Łukasz Kuropaczewski. Przedostatni w tym roku koncert odbył się w piątkowy wieczór (30 sierpnia) w konińskiej farze. Jego organizatorami byli Miasto Konin oraz Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentował się znakomity węgierski gitarzysta Zsombor Sidoo.

Czytaj więcej

Narodowe Czytanie 2019

kultura

Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie, Miasto Konin, Starostwo Powiatowe w Koninie, Koniński Dom Kultury, zapraszają na Narodowe Czytanie 2019, które odbędzie się 7 września 2019 r. w godz. 11.30 do 13.30 w Konińskim Domu Kultury, pl. Niepodległości 1.

Czytaj więcej