Grunt na medal

Konin może pochwalić się najlepszymi terenami inwestycyjnymi! Nasze miasto zostało docenione przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, która co dwa lata przyznaje statuetkę Grunt na Medal. Po raz pierwszy w historii trafiła ona do nas.

Grunt na medal 2018

Celem konkursu było wyłonienie i promocja najlepszych terenów pod inwestycje produkcyjne, a w efekcie przyczynienie się do zwiększonego napływu inwestycji do Polski. W konkursie wzięły udział samorządy z całej Polski. To one wysłały setki ofert spośród których jury wybierało te najlepsze.

Pierwsze miejsce w województwie wielkopolskim trafiło do Konina, które przedstawiło ofertę gruntów na terenach inwestycyjnych Konin-Międzylesie. Mowa o trzech działkach o łącznej powierzchni ponad sześciu hektarów przeznaczonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod aktywizację gospodarczą.

Działki zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej DK 25 oraz niewielkiej odległości drogi wojewódzkiej DW 264 i autostrady A-2. Wszystkie są w pełni uzbrojone w sieć wodociągową, kanalizacyjną, gazową, elektryczną. Co więcej, miasto zadbało o połączenie terenów inwestycyjnych z miastem, co zapewnia Miejski Zakład Komunikacji w Koninie. Na całkowite uzbrojenie i skomunikowanie terenów miasto wydało dziewiętnaście i pół miliona złotych.