Konin. Tu płynie energia > Kijowianin zdobył Lampkę Górniczą

Kijowianin zdobył Lampkę Górniczą

Link do artykułu - Kijowianin zdobył Lampkę Górniczą

Na starcie 32. Edycji Biegu o Lampkę Górnicza, rozgrywanego tradycyjnie w przeddzień Barbórki stanęło w niedzielę (3 grudnia) blisko 500 biegaczy i „kijkarzy”. Najlepszy okazał się kijowianin Bogdan Semonovych.

Trasa biegu liczyła 10 km, a dla nordic walking 4 km. Z biegaczy pierwszy na mecie zjawił się Semonovych Bogdan z Kijowa. Dziesięciokilometrowy odcinek pokonał w 33 min. Najszybszą kobietą okazała się Michalina Walczak-Pecyna z czasem 40:48. W marszu nordic walking najlepszy był Robert Kowalak (23:39). Wśród kobiet triumfowała Agnieszka Mielecka z czasem 23:48. Tradycyjnie nagrodzono również najszybszych górników i energetyków oraz mieszkańców powiatu konińskiego. W tej pierwszej kategorii wygrał Rafał Sadowski (39:10) i Marlena Kordylewska (51:46). Najszybszym mieszkańcem powiatu konińskiego okazał się Krystian Kurowski z Kazimierza Biskupiego (34:35), a najszybszą mieszkanką - Aleksandra Kaczmarek z miejscowości Żdżary (43:14).

Organizatorem Biegu był Klub Biegacza Aktywni Konin i liczne grono instytucji i osób wspierających. Honorowym starterem był zastępca prezydenta Konina Witold Nowak.