Konin. Tu płynie energia > Bezpłatna opieka wytchnieniowa dla mieszkańców Konina

Bezpłatna opieka wytchnieniowa dla mieszkańców Konina

Link do artykułu - Bezpłatna opieka wytchnieniowa dla mieszkańców Konina

Spółdzielnia Socjalna Blues Hostel w partnerstwie z Miastem Konin oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie prowadzi bezpłatne usługi z zakresu opieki wytchnieniowej dla mieszkańców Konina.

- Projekt Energia Społeczna, w ramach którego realizujemy wiązkę opieki wytchnieniowej ma na celu odciążyć opiekunów osób zależnych (osoby niepełnosprawne,  starsze, zależne) , którzy  na co dzień poświęcają większość czasu na zadbanie o swoich podopiecznych - mówi Joanna Piaseczna prezeska Spółdzielni Socjalnej Blues Hostel. - Opiekunami bardzo często są rodzice lub najbliższa rodzina, którzy odkładają swoje potrzeby dla dobra osób, którymi się zajmują. Często spychają potrzebę odpoczynku, urlopu czy nawet poratowania własnego zdrowia na drugi plan, a co za tym idzie są wyczerpani lub wypaleni, a ich energia do działania oraz siły witalne są na wyczerpaniu. To dla nich właśnie skierowane są nasze bezpłatne usługi.

W ramach projektu mieszkańcy Konina mogą bezpłatnie skorzystać m.in. z bezpłatnej całodobowej opieki osoby zależnej na terenie Blues Hostelu wraz z opieką asystencką w maksymalnym wymiarze 10 dni. Istnieje także możliwość wsparcia bezpłatnego, asystenckiego w miejscu zamieszkania, jak i poradnictwa specjalistycznego  z zakresu codziennego funkcjonowania dla opiekuna oraz bezpośrednio dla osób z niepełnosprawnością lub osób powyżej 60. roku życia.

Wszystkie usługi w ramach projektu Energia Społeczna są bezpłatne dla mieszkańców Konina.

Spółdzielnia Socjalna Blues Hostel to jedyny taki hostel w Koninie, który mieści się na konińskiej Starówce w pobliżu Bulwaru Nadwarciańskiego. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową oraz osób niewidomych. W budynku znajduje się winda. Szczegóły na www.blueshostel.pl, www.facebook.com/BluesHostel, pod adresem stacjonarnym ul. 3 Maja 1-3 Stary Konin oraz pod numerem telefonu: 511 177 499.

(Źródło - Blues Hostel)

Wróć