Konin. Tu płynie energia > Dobre informacje na trudny czas: opłaty bez zmian

Dobre informacje na trudny czas: opłaty bez zmian

Link do artykułu - Dobre informacje na trudny czas

Konin bez podwyżek za odbiór odpadów, ceny biletów MZK, za zajęcie pasa drogowego i  za postój w strefie płatnego parkowania bądź na miejskich płatnych parkingach. Takimi informacjami rozpoczynamy cykl zapowiadający najważniejsze wydarzenia i działania podejmowane w mieście w nowym roku.   

- Mimo że wiele samorządów podnosi opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, u nas pozostają one na niezmienionym poziomie i wynoszą 19 zł od osoby miesięcznie – informuje Rafał Oblizajek, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Koninie. Na tym samym poziomie pozostają też inne stawki. Nie podnosimy opłat za przejazdy autobusami komunikacji miejskiej. W dalszym ciągu oferujemy bezpłatne przejazdy dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych zamieszkałych w Koninie. Chcemy rozwijać niskoemisyjny transport publiczny, dlatego wystartujemy w programie „Zielony transport publiczny" Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. – Chcemy, aby MZK w przyszłości było transportem pierwszego wyboru dla mieszkańców Konina - dodaje Oblizajek.

Kierowcy zostawiający swoje samochody na miejskich płatnych parkingach czy w strefie płatnego parkowania będą płacić za postój tyle, ile w starym roku. Opłata minimalna to 50 groszy za kwadrans (2 złote za pierwszą godzinę), za drugą 2,40, za trzecią 2,80 zł, za czwartą i każdą następną 2 złote. 

Ważnym przedsięwzięciem, które będziemy realizować w tym roku jest rozbudowa schroniska dla bezdomnych zwierząt w Koninie przy ul. Gajowej (etap pierwszy). Jego wartość to 1 milion zł. Był to jeden z projektów zgłoszonych do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. O inwestycjach w 2021 roku napiszemy więcej w kolejnych artykułach. 

 

Wróć