Konin. Tu płynie energia > Jaki był tegoroczny nabór do konińskich szkół?

Jaki był tegoroczny nabór do konińskich szkół?

- To był dobry nabór – tak zastępca prezydenta Konina Witold Nowak ocenia tegoroczną rekrutację do konińskich szkół ponadpodstawowych. Do ośmiu prowadzonych przez miasto placówek, wg danych opublikowanych w momencie ogłoszenia list, przyjętych zostało 1610 uczniów. W rezerwie w różnych placówkach było jeszcze ponad 100 miejsc.  

- Te dane cieszą. Podobnie jak to, że I Liceum - najstarsza szkoła średnia w mieście - po pewnych wahnięciach znów ma dobry nabór. Trzeba podkreślić, że w tym roku wszystkie licea cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem – informuje zastępca prezydenta. Warto dodać, że I LO przeszło poważny remont dachu, dzięki któremu zyskało więcej miejsca na organizację nauki.

Według danych opublikowanych w momencie ogłoszenia list przyjętych, nabór wyglądał następująco: I LO 173 uczniów (sześć oddziałów), II LO 240 uczniów (osiem oddziałów), III LO 205 uczniów (siedem oddziałów). Szkoły branżowe i technika: Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych 318 osób (11 oddziałów), Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika 252 osoby (10 oddziałów), 234 uczniów w Zespole Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego (osiem oddziałów),  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego (sześć oddziałów) 149 osób, Zespół Szkół Technicznych 39 osób (jeden oddział w technikum).

- W przypadku szkół branżowych i techników jest duże zainteresowanie tymi placówkami, które od lat dobrze funkcjonują. Zainteresowanie Zespołem Szkół Technicznych spada od lat. Mimo poprawy bazy lokalowej szkoła nie może znaleźć sposobu, by wyjść z tego dołka – wyjaśnił Witold Nowak.

Podsumowując, od września konińskie placówki uruchomią 57 oddziałów w klasach pierwszych. Uczniowie będą chodzić do klas o różnorodnych profilach czy zawodach. Są to m.in. profile: medyczny, psychologiczny,  humanistyczno-biologiczny, psychologiczno-menadżerski. W tegorocznej ofercie szkół były też klasa e-sportowa, klasy mundurowe, a także takie zawody, jak np.: informatyk, logistyk, architekt krajobrazu, fryzjer.

Wróć