Konin. Tu płynie energia > Dzieciom, których życie zgasło zanim przyszły na świat

Dzieciom, których życie zgasło zanim przyszły na świat

Link do artykułu - Dzieciom, których życie zgasło zanim przyszły na świat

15 października 2021 r. w Dniu Dziecka Utraconego na cmentarzu komunalnym w Koninie odbyła się ceremonia pogrzebowa, podczas której pochowano szczątki 17 dzieci martwo urodzonych.

Ceremonię pogrzebową odprawił proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Koninie, ksiądz prałat Zbigniew Cabański, wikariusz biskupi, który modlił się w intencji dzieci oraz ich rodziców. W uroczystości pogrzebowej udział wzięli:  Witold Nowak - zastępca prezydenta Konina ds. społecznych, Zenon Chojnacki, przewodniczący Komisji Rodziny i Spraw Społecznych, Małgorzata Rychlińska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie wraz z pracownikami ośrodka oraz Andrzej Pachulski, zarządca konińskiej nekropolii.

Po wspólnej modlitwie głos zabrał zastępca prezydenta Konina Witold Nowak, który zwrócił się do obecnych słowami: „po raz piąty spotykamy się w tym miejscu, na konińskim cmentarzu komunalnym, aby wspomnieć dzieci, których życie zgasło zanim przyszły na świat. Tego miejsca by nie było, gdyby nie miłość rodziców do ich dzieci”.  Prezydent podziękował wszystkim za udział w ceremonii, gdyż dzięki niej pamięć o dzieciach trwać będzie na zawsze.

(MOPR Konin)

Wróć