Konin. Tu płynie energia > Festiwal Pozytywnej Energii na Chorzniu

Festiwal Pozytywnej Energii na Chorzniu

Link do artykułu - Festiwal Pozytywnej Energii na Chorzniu

Setki rodzin skorzystało z zaproszenia do udziału w Festynie Pozytywnej Energii, który odbywał się w niedzielę (15 maja), w Dniu Rodziny, na boisku osiedla Chorzeń. Atrakcji nie brakowało, a otworzył go prezydent Konina Piotr Korytkowski.

Festyn obfitował w bardzo bogaty program. Od turnieju dzikich drużyn piłki nożnej, przez strażacki tor sprawnościowy, punkty rekreacyjne i gastronomiczne, po konkursy i smaczne tradycyjne dania przygotowane przez panie z Ukrainy oraz mecz siatkarski, w którym zmierzyli się samorządowcy z trenerami KS Górnik. Niestety, tym razem rajcy i urzędnicy miejscy musieli uznać wyższość sportowców (24:25 i 17:25), obiecując jednak srogi rewanż. Na scenie odbywały się konkursy z cennymi nagrodami, występowali mali i trochę więksi artyści z działających w naszym mieście studiów wokalnych. Można też było, za sprawą III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana K. Norwida nauczyć się podstaw udzielania pierwszej pomocy medycznej. Oblegane były punkty informacyjne, a furorę robiły puzzle Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej oraz zabawowy ogródek ruchu drogowego, prowadzony przez strażniczki miejskie.

A że w niedzielę obchodziliśmy tez imieniny Zofii nie zabrakło gromkiego „Sto lat!” dla wszystkich pań o tym imieniu, skierowanych wraz z tortem i kwiatami pani Zofii, która na co dzień współpracuje ze Stowarzyszeniem Aktywności Lokalnej Młodzi Aktywni, dowodzonym przez radną Urszulę Maciaszek, która po raz kolejny udowodniła, że znakomicie wie jak rozbawić mieszkańców Chorznia.

Wróć