Konin. Tu płynie energia > Festiwalowa machina ruszyła. Do zobaczenia w czerwcu w Koninie!

Festiwalowa machina ruszyła. Do zobaczenia w czerwcu w Koninie!

Link do artykułu - Festiwalowa machina ruszyła. Do zobaczenia w czerwcu w Koninie!

Wielka machina 44. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie ruszyła już z impetem. 26 marca odbyły się kwalifikacje tancerzy do Festiwalu, wcześniej (28 lutego-1marca 2024) kwalifikacje wokalistów. W sumie w czerwcu przyjedzie do Konina 2500 uczestników z całej Polski oraz Niemiec, Bułgarii, Słowacji, Ukrainy, Litwy i Czech.

Kwalifikacje taneczne odbyły się w KDK 26 marca. Jury w składzie: Maciej Florek, Grzegorz Ambroziak i Dariusz Intrys (sekretarz) zakwalifikowało do czerwcowych zmagań festiwalowych 125 prezentacji w 10 kategoriach. Jak podkreślają jurorzy, poziom choreografii był wysoki, ale zachęcają też do pracy nad szczegółami prezentacji w poszczególnych kategoriach.

- To była ogromna przyjemność oglądać młodych ludzi, którzy biją pełną energią w świecie, w którym poruszamy się na co dzień, czyli w tańcu – mówi juror, tancerz i choreograf Maciej Florek. - Jeszcze pewnie wiele technicznych rzeczy poprawicie, dołożycie akrobatykę, smaczki, których jeszcze nie pokazaliście. I to będzie dla nas, jurorów, wspaniała niespodzianka. Życzymy wam mnóstwo energii, mam nadzieję, że zespołowość i wspólna praca będą was mocno zagrzewały do walki.

Przypomnijmy, że podczas kwalifikacjach wokalnych jurorzy wybrali do czerwcowego Festiwalu 107 prezentacji wokalnych z prawie 400 nadesłanych zgłoszeń. Młodzi wokaliści w kategoriach 9-11 lat, 12-13 lat oraz 14-16 lat będą w czerwcu występować z towarzyszeniem festiwalowej orkiestry pod kierunkiem Pawła Zielaka. W Festiwalu zaśpiewają też Mali Debiutanci (do 8 lat) oraz zespoły wokalne do 12 lat i 13-16 lat.

44. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie będzie trwał od 5 do 9 czerwca 2024. Gratulujemy wszystkim młodym artystom, a także instruktorom, choreografom i rodzicom. Do zobaczenia w czerwcu w Koninie!

 

Wróć