Konin. Tu płynie energia > Fragmenty Konstytucji na przystankach

Fragmenty Konstytucji na przystankach

Link do artykułu - Fragmenty Konstytucji na przystankach

Czekając na autobus, przeczytasz Konstytucję. Jej fragmenty znalazły się na 11 przystankach MZK w Koninie. To jeden z elementów konińskich obchodów 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Na 11 citylightach umieszczone zostały fragmenty obecnie obowiązującej Konstytucji. W ten sposób chcemy przypomnieć wszystkim niektóre zapisy uchwalonej w 1997 roku ustawy zasadniczej. Przystanki, na których można zapoznać się z fragmentami Konstytucji znajdują się w następujących miejscach: Wał Tarejwy, Rondo Kamińskiego, Leszczynowa, Hiacyntowa, Dworcowa, ZS im. M. Kopernika, Wyszyńskiego, Szeligowskiego, ZSGE, Grunwaldzka, Szarych Szeregów. 

Jednocześnie przypominamy, że 3 maja o godz. 14.00 na FB miasta „Konin. Tu płynie energia”, na profilach miejskich instytucji oraz konińskich mediów rozpocznie się transmisja wydarzenia „Czytamy Konstytucję”. Fragmenty Konstytucji czytał będzie wybitny aktor Andrzej Seweryn, głos zabierze prezydent Konina Piotr Korytkowski, oprawę muzyczną przygotowali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia Antonina Waliszewska i Filip Pacześny.

Wróć