Zdjęcia przedstawiają spacer PTTK który odbył się trzynastego lipca.
Mieszkańcy Konina mają do dyspozycji liczne linie autobusowe MZK Konin, które umożliwiają dotarcie do ciekawych miejsc. Jednym z nich jest pałac Karola Wierusz-Kowalskiego w nieodległej Posadzie. Pałac ostatnio został wyremontowany, a ożywia go działalność Koła Pałacowego Posada pod okiem Gminnego Ośrodka Kultury w Kazimierzu Biskupim.
Oddział PTTK w Koninie zaproponował wykorzystanie linii 53. Ambitną trasę 8 km z przystanku MZK Galeria nad Jeziorem poprowadził Piotr Pęcherski przez zrekultywowane tereny po odkrywkach Niesłusz i Gosławice. Pozostali wyruszyli z przystanku MZK Wola Łaszczowa. Na przystanku Posada NŻ dołączyli Tadeusz i Adam z Koła Pałacowego, którzy poprowadzili połączoną grupę sobie tylko znanymi ścieżkami. Zwrócili uwagę na kościół pw. św. Brata Alberta (Adama Chmielowskiego, będącego malarzem), którego fasada jest ozdobiona głazami narzutowymi z KWB Konin. Do siedziby malarza Karola Wierusza-Kowalskiego grupa weszła przez pylony stylizowanej na neogotyk bramy, mijając ukwiecony gazon.
Tadeusz Majchrzak, szef Koła Pałacowego, zaprosił do pałacu. W utworzonej przez członków Koła Pałacowego Sali Pamięci można było pogłębić swoją wiedzę o życiu Karola Wierusz-Kowalskiego i zapoznać się z jego twórczością malarską. Koleżanki czekały z kawą, ciastem, prezentacją nt. historii pałacu i jego ostatniego mieszkańca, malarza Karola Wierusza – Kowalskiego. Program muzyczny wykonali Małgosia i Wojtek Pogodscy. Chętni mogli w sposób bezpieczny podgrzać kiełbaski na grillu pod bacznym okiem pana Józefa Spławskiego. Pełni wrażeń mieszkańcy Konina odjechali linią 53, dziękując członkom Koła Pałacowego Posada za zaproszenie, gościnę, wiadomości, koncert i cudowną atmosferę przypałacowego parku!
Zdjęcia: Koło Pałacowe Posada, Marek Chlebicki, Maria Gruszczyńska