Konin. Tu płynie energia > II Dzień Kultury Koreańskiej w Koninie

II Dzień Kultury Koreańskiej w Koninie

Link do artykułu - II Dzień Kultury Koreańskiej w Koninie

Do Konina po raz drugi przyjadą wolontariusze z Korei Południowej. Będzie można się z nimi spotkać w konińskim ratuszu 4 lutego. W godzinach 14:00-17:00 zaplanowano wiele atrakcji, dzięki którym poznamy lepiej południowokoreańską kulturę. Wstęp wolny! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym wydarzeniu.

Pierwszy Dzień Kultury Koreańskiej odbył się w lutym ubiegłego roku. Spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Podczas tegorocznej wizyty również będzie okazja do bezpośrednich rozmów z wolontariuszami z Korei. W programie jest m.in. degustacja koreańskich przekąsek, pokazy taekwondo i tańca tradycyjnego, warsztaty z koreańskiego rękodzieła, gry i zabawy.

Wolontariusze, a grupa będzie liczyć 37 osób, spędzą w naszym mieście trzy dni. W trakcie pobytu odwiedzą też dwie szkoły podstawowe.

Głównymi organizatorami wizyty są: Stowarzyszenie Promocji Wolontariatu, organizacja Better World we współpracy z Miastem Konin.

Wróć