Konin. Tu płynie energia > Jak wygląda I LO po remoncie?

Jak wygląda I LO po remoncie?

Link do artykułu - Jak wygląda I LO po remoncie?

Nowy dach, cichy korytarz, wyremontowane sale lekcyjne – taką metamorfozę przeszło I Liceum w Koninie, a dokładniej jego najstarsza część. Był to najdroższy remont przeprowadzony w ostatnich latach w konińskich szkołach. Miasto przeznaczyło na niego ponad 1,6 miliona złotych. Efekty prac dyrektor placówki Elżbieta Świder zaprezentowała prezydentowi Piotrowi Korytkowskiemu oraz zastępcy prezydenta Witoldowi Nowakowi, któremu podlegają sprawy oświatowe.

Remont był konieczny, ponieważ około trzech lat temu w jednej z sal lekcyjnych oderwał się kawałek sufitu. Ze względów bezpieczeństwa część budynku została wówczas włączona z użytkowania. - Dla nas było to bardzo ważne przedsięwzięcie. Chcemy, by uczniowie i nauczyciele  pracowali w bezpiecznych warunkach i skupili się na nauce, a nie martwili się o to, czy im przypadkiem coś nie spadnie na głowę - mówił Witold Nowak.

W ramach remontu wymieniono zepsuty dach w najstarszym segmencie szkoły. Zamontowano nowe drzwi, gabloty, wykładziny. - Pozytywną zmianą w codziennej edukacji będzie udostępnienie generalnie wyremontowanych podczas wymiany dachu w starej części szkoły korytarza oraz klas lekcyjnych. (…) Nowoczesne rozwiązania w postaci akustycznego sufitu, energooszczędnego oświetlenia, a także atrakcyjny wygląd pomieszczeń i naprawiony dach gwarantują komfort nauki i pracy w naszej szkole – informuje szkoła.

„Dziękujemy zatem Panu Prezydentowi Miasta Konina oraz Radzie Miasta Konina za przyznanie środków finansowych w wysokości 1.624.299,99 zł na realizację przedsięwzięcia. Podziękowania składamy osobom zaangażowanym w wykonanie zadania: projektantowi  p. Remigiuszowi Rogozińskiemu oraz inspektorowi nadzoru budowy p. Mirosławowi Sztubie – absolwentowi I LO w Koninie, wykonawcy – firmie Constructo. Dziękujemy także tym, którzy zadbali o właściwą estetykę wyremontowanej części szkoły: architektowi wnętrz p. Martynie Jaroszewskiej – absolwentce I LO w Koninie, Drukarni Braci Wielińskich” – czytamy w opublikowanym przez szkołę komunikacie.

 

 

Wróć