Na kulturalnej mapie naszego miasta pojawiła się nowa oferta skierowana do miłośników muzyki poważnej. Fundacja Konińska Orkiestra Koncertowa, pod auspicjami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Instytutu Kultury oraz Miasta Konina zaprosiła na inaugurację projektu „Kameralne wtorki” w Domu Zemełki.
We wtorkowy wieczór (16 czerwca) wystąpił znakomity duet: Wiktor Kowalczyk – klarnecista, absolwent PSM w Koninie oraz Lukas Gogol – akordeon. Muzycy zagrali kilka klasycznych kompozycji zaaranżowanych na oba instrumenty, z utworem Krzysztofa Pendereckiego włącznie, wzbudzając zachwyt publiczności.
Jak powiedziała prowadząca koncert Kamila Pacześna - niebawem w Domu Zemełki pojawią się kolejni artyści, którzy zaprezentują swoje interpretacje różnych gatunków i nurtów muzycznych.
(Zdjęcia i tekst - Mirosław Jurgielewicz)
Poniżej znajduje się galeria zdjęć.
W galerii są zdjęcia będące zapisem koncertu, czyli przedstawiające duet muzyków podczas wykonywania utworów oraz publiczność siedzącą na widowni i na końcu podchodzącą do artystów, by zrobić sobie zdjęcie.
