Konin. Tu płynie energia > "Koncert wiosenny" w I LO

"Koncert wiosenny" w I LO

Link do artykułu - "Koncert wiosenny" w I LO

„Koncert Wiosenny” był niezapomnianym przeżyciem dla miłośników muzyki oraz wszystkich, którzy mieli okazję uczestniczyć w pierwszej edycji tego wydarzenia, organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Koninie specjalnie dla utalentowanych uczniów szkół podstawowych z naszego miasta i okolic. Serdeczne gratulacje należą się wszystkim uczestnikom konkursu wokalnego, którzy swoim talentem sprawili, że pierwszy dzień wiosny był pełen emocji i niezapomnianych chwil.

Szczególne wyróżnienie należy się Agacie Nawrockiej ze Szkoły Podstawowej w Skulsku, która zasłużenie zajęła pierwsze miejsce. Jej niezwykły talent wokalny poruszył serca publiczności, a jej występ pozostawił niezapomniane wrażenie.

Drugie miejsce przypadło Zofii Oliwii Pawlik ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Szczepidle. Oprócz II nagrody przyznanej przez jury, Zofia dodatkowo została uhonorowana nagrodą publiczności, co stanowi wielki komplement dla jej umiejętności wokalnych.

Trzecie miejsce na podium zajęła Alicja Kubsik z Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Jej występ był pełen emocji, co zasłużyło na uznanie ze strony jury.

Nasze jury nie mogło przejść obojętnie obok wyjątkowych talentów, dlatego przyznało również trzy wyróżnienia dla Mai Jarząbek ze Szkoły Podstawowej w Koziegłowach, Lidii Witkowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Zofii Urbanowskiej w Koninie oraz Vanessy Laskowskiej ze Szkoły Podstawowej w Radolinie. Każda z tych uczennic pokazała niezwykły potencjał i pasję do muzyki, za co należą im się gorące gratulacje.

Warto dodać, że występy uczestników zostały ocenione przez profesjonalne jury. Pani Violetta Kozłowska, absolwentka I LO i laureatka festiwali muzycznych zarówno w kraju, jak i za granicą, była jednym z sędziów. Pan Alan Woźniak, również absolwent I LO, zasłynął ze zbierania funduszy na remont zabytkowego fortepianu marki Bechstein, który uświetnił wiele szkolnych uroczystości. Dołączyła do nich Pani Larysa Napierała-Gruszka, nauczycielka muzyki w I LO oraz śpiewu, skrzypiec i saksofonu w Społecznym Ognisku Muzycznym w Koninie. W skład jury weszły również pani wicedyrektor Agnieszka Rogowska, pasjonatka muzyki oraz pani Olga Dudek, bardzo utalentowana uczennica I LO, znana ze swojej intensywnej działalności muzycznej.

Już teraz nie możemy się doczekać kolejnej edycji Koncertu Wiosennego, gdzie ponownie będziemy mieli okazję podziwiać niezwykłe młode talenty. Do zobaczenia za rok w I LO w Koninie!

(Zdj. i tekst - I LO) 

Wróć