Konin. Tu płynie energia > Konin doceniony w konkursie Grunt na Medal 2023

Konin doceniony w konkursie Grunt na Medal 2023

Link do artykułu - Konin doceniony w konkursie Grunt na Medal 2023

Konin wśród finalistów X edycji konkursu "Grunt na Medal" 2023, zorganizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu SA, marszałków województw oraz przez regionalne centra obsługi inwestora.

Wyróżnienie za bardzo dobrze przygotowaną ofertę inwestycyjną w Koninie odebrał zastępca prezydenta Paweł Adamów. Wręczyli je członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski oraz dyrektor biura Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski - Tomasz Telesiński.

Wyróżniona działka ma doskonałą lokalizację – jest położona w sąsiedztwie drogi krajowej nr 25, przy ul. Przemysłowej, w obrębie Malińca. Jej powierzchnia to 27,35 ha z możliwością poszerzenia do 115 ha. - Działka posiada bardzo atrakcyjny plan zagospodarowania przestrzennego i jest w pełni uzbrojona we wszystkie media. Tak więc to teren idealny pod inwestycje – wyjaśnia zastępca prezydenta Paweł Adamów.

W 2019 roku Konin zajął pierwsze miejsce w konkursie „Grunt na Medal”, w tym roku otrzymał wyróżnienie. Znalazł się w gronie trzech samorządów (Czempiń i Kępno) wyróżnionych w taki sposób. Zwycięzcą konkursu w tym roku została Września.

– Co oznacza dla nas to wyróżnienie? To, że ta działka jest jedną z najlepszych w Polsce i spełnia najwyższe standardy, na które liczą inwestorzy – dodaje Paweł Adamów.

Oficjalne podsumowanie konkursu oraz wręczenie wyróżnień odbyło się w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach.

 

Wróć