Konin. Tu płynie energia > Konin Gospel Choir ma już 20 lat

Konin Gospel Choir ma już 20 lat

Link do artykułu - Konin Gospel Choir ma już 20 lat

20-lecie działalności obchodzi w tym roku Konin Gospel Choir. Jak przystało na okrągłe urodziny w niedzielny wieczór (19 listopada) w DK Oskard było muzycznie, śpiewająco, uroczyście i galowo.

Od dwudziestu lat tworzą historię życia muzycznego naszego miasta. Są jedynym w Koninie i regionie chórem o takiej specyfice, brzmieniu i ekspresji. Koncerty, festiwale, występy z ich udziałem pełne są barw i mocy pozytywnej energii. Śpiewali z czołówką polskich artystów i znakomitymi wykonawcami nurtu gospel z Wielkiej Brytanii i USA. Zaśpiewali ponad 200 koncertów przemierzając niemal cały kraj. Od 2004 r. organizują dwa cykliczne - cieszące się niesłabnącą popularnością - wydarzenia niestrudzenie propagując muzykę gospel. Na tle filmu nakręconego przed 20 laty na pierwszym koncercie chóru zaśpiewał jego założyciel, franciszkanin – o. Lech Dorobczyński OFM, wzbudzając entuzjastyczny zachwyt publiczność, która z ochotą uczestniczyła we wspólnych śpiewach i tańcu, nie szczędząc braw.

Nie obyło się bez serdecznych życzeń i gratulacji. W imieniu prezydenta Konina złożył je na ręce Beaty Stanisławskiej-Zielak zastępca prezydenta Witold Nowak. Gratulował chórowi także Krzysztof Pydyński – dyrektor PSM, a także pastor Waldemar Wunsz. Natomiast najstarsza instytucja kultury naszego miasta – Konińskie Towarzystwo Muzyczne – przyznało KGC srebrna odznakę honorową. Członkowie chóru zrewanżowali się przesympatycznymi podziękowaniami. Na koniec było wspólne zdjęcie oraz pyszny tort.

Wraz z licznymi wielbicielami świętowali swój jubileusz na scenie konińskiego Oskardu. I była to prawdziwa Gala Gospel z udziałem niezwykłych gości, wieczór wspomnień, niespodzianek i fantastycznej muzyki. Zaproszenie chórzystów przyjęło troje brytyjskich artystów: Elaine Simpson, Peter Francis i Kieron Bygraves - osobowości znane już konińskim sympatykom muzyki gospel, obdarzone niezwykłym kunsztem wokalnym i charyzmą sceniczną. Gospodarzem koncertu był jubilat - Konin Gospel Choir, pod dyrekcją Beaty Stanisławskiej-Zielak, który zaśpiewa w towarzystwie zaprzyjaźnionych instrumentalistów z zespołu Holy Noiz.

Patronat nad 20. Koncertem Urodzinowym objął Prezydent Miasta Piotr Korytkowski.

Jubileuszowe obchody były częścią  projektu „Konin. Tu słychać GOSPEL!”, dofinansowanego z budżetu Miasta Konina.

Organizatorzy:

Wielkopolskie Stowarzyszenie Gospel

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

Wróć