Park przemysłowy o powierzchni 37 ha stworzy w Malińcu Miasto Konin wraz z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną (ŁSSE). Podpisana 28 kwietnia umowa między samorządem na ŁSSE precyzuje działania przy konkretnych projektach na terenach inwestycyjnych Konina.
- Celem partnerstwa jest utworzenie i rozwój parków przemysłowych na terenie miasta, zarządzanych przez ŁSSE z wykorzystaniem instrumentu Polskiej Strefy Inwestycji. Podczas rozmowy omówiliśmy potencjał terenów w Malińcu, Międzylesiu oraz w innych lokalizacjach, w kontekście potrzeb takich branż, jak: pet food, data center i defence – wyjaśnia prezydent Konina Piotr Korytkowski.
Umowę ze strony ŁSSE podpisali: Tomasz Sadzyński - prezes zarządu ŁSSE i Michał Sobczak - wiceprezes zarządu ŁSSE. Obecni byli również: Dorota Lombardi - zastępca dyrektora Departamentu Pozyskiwania i Obsługi Inwestora, Magdalena Plecińska - ekspert w Departamencie Pozyskiwania i Obsługi Inwestora, Rafał Piątczak - ekspert w Departamencie Pozyskiwania i Obsługi Inwestora. Ze strony konińskiego Urzędu Miejskiego, prócz prezydenta Piotra Korytkowskiego, udział w spotkaniu wzięli: Paweł Adamów – zastępca prezydenta ds. gospodarczych oraz Barbara Masternak - kierownik Wydziału Współpracy z Biznesem.
- Umowa to nie tylko potwierdzenie dotychczasowych, dobrych relacji między naszym miastem a ŁSSE, ale przede wszystkim przejście do fazy operacyjnej zaplanowanych inwestycji. Stanowi ona bowiem fundament dla wspólnego zagospodarowania strategicznych obszarów gospodarczych Konina – podkreśla Barbara Masternak.
Co to partnerstwo oznacza dla miasta i inwestorów?
- Wspólnie z miastem Konin, wzmacniamy potencjał inwestycyjny regionu i wspólnie budujemy atrakcyjną ofertę dla nowych inwestorów – napisała ŁSSE w swoim komunikacie.
(Tekst - Aneta Wanjas, zdjęcia - Mirosław Jurgielewicz)
Poniżej znajduje się galeria zdjęć.
Zdjęcia przedstawiają uczestników spotkania siedzących przy stole ii rozmawiających, moment podpisania umowy oraz wspólne zdjęcie w pozycji stojącej.
