Konin. Tu płynie energia > Konińska Rada Kobiet: kreatywna i zorganizowana

Konińska Rada Kobiet: kreatywna i zorganizowana

Link do artykułu - Konińska Rada Kobiet: kreatywna i zorganizowana

Kreatywne, dobrze zorganizowane i pełne zapału do działania – takie są radne pierwszej Konińskiej Rady Kobiet. W ciągu zaledwie pół roku działalności zorganizowały one kilka tematycznych wydarzeń dla pań na temat bezpieczeństwa, urody, zdrowego stylu życia, wsparcia psychicznego. Mają na swoim koncie bardzo udaną zbiórkę na środki higieniczne do „różowych skrzyneczek” w szkołach, a także – zorganizowaną pod koniec roku - świąteczną akcję z ozdabianiem miejskiej choinki 50-metrowym kolorowym łańcuchem.

Jak poinformowała na konferencji prasowej wiceprzewodnicząca Agnieszka Niekochańska  - rada przeprowadziła wśród kobiet ankietę, której celem było zebranie wiedzy na temat ich oczekiwań względem rady oraz tego, czego im  w mieście potrzeba. Część ankietowanych napisała, że odczuwa lęki związane ze swoją przyszłością, zdrowiem, pracą, wiele pań czuje się samotnych i chciałoby brać udział we wspólnych zajęciach, spotkaniach np. z lekarzem, psychologiem. Pisano też o problemach z uzależnieniami i depresją.  - Kobietom brakuje spotkań ze sobą i spotkań ze specjalistami. Chcą się dzielić tym, co je boli i co je cieszy – podkreśliła Niekochańska.

Dysponując wiedzą z ankiet, Konińska Rada Kobiet ułożyła swoje najbliższe plany tak, by spełniały one oczekiwania ankietowanych mieszkanek. W lutym zorganizowany zostanie Tydzień Praw Kobiet, w marcu charytatywny bal kobiet, w kwietniu panie skupia się na 15-latkach i zorganizują dla nich m.in. doradztwo zawodowe. W maju będzie impreza dla mam, a w czerwcu wydarzenie na Rondzie Praw Kobiet połączone z sadzeniem roślin. – Docierają do mnie sygnały, że mieszkanki nie wiedzą jeszcze o Radzie Kobiet. Chcemy dotrzeć do jak największej grupy osób, stąd planujemy wydarzenia przynajmniej raz w miesiącu. Zapału i energii nam nie brakuje – podkreśla Olga Żaryn, przewodnicząca Konińskiej Rady Kobiet.

Swoje poparcie dla rady zadeklarował ponownie prezydent Piotr Korytkowski, którego zarządzeniem rada została powołana  z dniem 20 czerwca 2023 roku. – To, co robi społeczna Konińska Rada Kobiet jest niezwykle wartościowe. Radne są aktywne, widoczne, skupiają na swoich wydarzeniach koninianki i mieszkanki powiatu. Plany mają bardzo szerokie. Zachęcam panie do korzystania z tej bogatej oferty – podsumował prezydent Korytkowski.

Kontakt z radą jest możliwy poprzez jej profil na FB. W skład rady wchodzi 11 pań. 

Wróć