Konin. Tu płynie energia > Magdalena Parys w konińskiej książnicy

Magdalena Parys w konińskiej książnicy

Na zdjęciu widzimy autorkę Magdalena Parys podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie

Magdalena Parys, laureatka Europejskiej Nagrody Literackiej, związana z naszym miastem a dziś mieszkająca w Berlinie, autorka tzw. trylogii berlińskiej, spotkała się w środowy wieczór (6 maja) z czytelnikami w MBP im. Zofii Urbanowskiej.

Popularna pisarka odwiedziła naszą książnicę nie po raz pierwszy. Wielu Koninian zna ją z „Tunelu” oraz trylogii berlińskiej – książek, które zawojowały rynek czytelniczy. Charakteryzuje je znakomity język, akcja i mnóstwo odniesień do rzeczywistości oraz historii kraju, w którym autorka teraz mieszka. O wielu z nich ze swadą i znawstwem opowiadała tego wieczoru sama pisarka, podkreślając konieczność podejmowania prób zrozumienia innych w skomplikowanym informacyjnie współczesnym świecie. Finałem jej obecnej twórczości jest książka zatytułowana „Floren”, jedna z ważniejszych książek ostatnich lat. Wiele wątków poruszanych na spotkaniu kontynuowano po jego zakończeniu w luźniejszych rozmowach.

Spotkanie z Magdaleną Parys odbyło się w ramach programu KBO Konin Lubi Książki 2026.

 

Poniżej znajduje się galeria zdjęć.

Na zdjęciach widzimy autorkę Magdalena Parys podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie

Pomiń galerię

Wróć