Magdalena Parys, laureatka Europejskiej Nagrody Literackiej, związana z naszym miastem a dziś mieszkająca w Berlinie, autorka tzw. trylogii berlińskiej, spotkała się w środowy wieczór (6 maja) z czytelnikami w MBP im. Zofii Urbanowskiej.
Popularna pisarka odwiedziła naszą książnicę nie po raz pierwszy. Wielu Koninian zna ją z „Tunelu” oraz trylogii berlińskiej – książek, które zawojowały rynek czytelniczy. Charakteryzuje je znakomity język, akcja i mnóstwo odniesień do rzeczywistości oraz historii kraju, w którym autorka teraz mieszka. O wielu z nich ze swadą i znawstwem opowiadała tego wieczoru sama pisarka, podkreślając konieczność podejmowania prób zrozumienia innych w skomplikowanym informacyjnie współczesnym świecie. Finałem jej obecnej twórczości jest książka zatytułowana „Floren”, jedna z ważniejszych książek ostatnich lat. Wiele wątków poruszanych na spotkaniu kontynuowano po jego zakończeniu w luźniejszych rozmowach.
Spotkanie z Magdaleną Parys odbyło się w ramach programu KBO Konin Lubi Książki 2026.
Poniżej znajduje się galeria zdjęć.
Na zdjęciach widzimy autorkę Magdalena Parys podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie
