Konin. Tu płynie energia > Najlepsza kawa w krwiodawstwie

Najlepsza kawa w krwiodawstwie

Link do artykułu - Najlepsza kawa w krwiodawstwie

Wniosek do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego, pt. "Najlepsza kawa w krwiodawstwie", o zakup profesjonalnego ekspresu do kawy na potrzeby Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu Odział Terenowy w Koninie złożyła, po konsultacjach z koleżankami i krwiodawcami pracownica tej instytucji Monika Kubiak. W czwartkowe popołudnie (8 lutego) doczekał się realizacji.

Skromna uroczystość, z podpisaniem umowy oraz przekazaniem sprzętu o wartości 5 tys. zł, odbyła się na I piętrze Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Wyszyńskiego. Oficjalne dokumenty podpisali prezydent Konina Piotr Korytkowski i dyrektorka RCKiK w Kaliszu Małgorzata Tarnawska. Po tym odbyło się przekazanie markowego ekspresu.

- Kawa dla krwiodawców jest wskazana w wielu przypadkach – zarówno przed oddaniem, jak i po oddaniu najcenniejszego leku na świecie – powiedziała Monika Kubiak. – Często rozmawiałyśmy o tym z naszymi pacjentami, których bywa nawet 60-70 dziennie. – Od dziś nie będziemy już musiały po kilkanaście, kilkadziesiąt razy gotować wody w czajniku, by zaparzyć naszym honorowym dawcom krwi kawę.

Zespół konińskiego oddziału RCKiK dziękuje wszystkim mieszkańcom Konina, którzy zdecydowali się zagłosować na ten projekt.

Wróć