Konin. Tu płynie energia > Nowe garaże przy ulicy Działkowej

Nowe garaże przy ulicy Działkowej

Link do artykułu - Nowe garaże przy ulicy Działkowej

10 grudnia 2020 roku odbyło się oddanie dwóch nowych segmentów boksów garażowych stanowiących kontynuację kompleksu garażowego przy ul. Działkowej w Koninie. Inwestycja była zainspirowana przez wielkie inwestycje, które w ostatnim czasie zmieniają oblicze Konina. Mowa jest o budowie wiaduktu łączącego Zatorze z V-osiedlem oraz o przebudowie linii kolejowej i związanej z tym zmianie układu drogowego w rejonie ul. Okólnej.

W latach 2002-2010 MTBS wybudowało przy ul. Działkowej w Koninie 75 boksów garażowych. Obecnie w segmentach „D” i „F” powstało 35 nowych garaży, co razem daje pokaźnych rozmiarów kompleks 110 garaży.

Garaże zostały wybudowane na podstawie projektu biura „AiG Architekci” z Modły Królewskiej, a wykonawcą była firma budowlana Damiana Pieszaka z Liśca Małego. Nadzór inwestorski pełniony jest przez Zakład Budownictwa Ogólnego „ANIMAR” Andrzeja Kołodziejskiego z Konina. Inwestycja była realizowana od dnia 21.05.2020 do dnia 10.12.2020 r.

Każdy garaż wyposażony jest w uchylną bramę przystosowaną do montażu napędu elektrycznego, instalację oświetleniową i gniazda 230V. Instalacja elektryczna zakończona jest w zewnętrznej szafce licznikowej, gdzie po zawarciu indywidualnej umowy z dostawcą prądu, zostanie zamontowany licznik energii elektrycznej. Prawidłową wentylację zapewniają otwory nawiewu grawitacyjnego. Posadzka wykonana jest z kostki brukowej, a dach z nowoczesnej płyty wielowarstwowej zapewniającej odpowiednią izolację termiczną.

Teren wokół garaży jest zagospodarowany przez wykonane z kostki brukowej drogi dojazdowe, odwodnienie przez rozbudowaną instalację kanalizacji deszczowej, a oświetlenie przez trzy nowe słupy oświetlenia ulicznego wyposażone w energooszczędne światła LED.

O tym jak była to potrzebna dla społeczeństwa lokalnego inwestycja świadczyć może fakt, że garaże zostały sprzedane wkrótce po rozpoczęciu budowy.

Wróć