Konin. Tu płynie energia > Nowe informacje ws. stadionu

Nowe informacje ws. stadionu

Link do artykułu - Nowe informacje ws. stadionu

Nie czekamy, działamy! Dzisiaj (8 stycznia) w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Koninie podpisana została umowa z wykonawcą dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznych robót na stadionie im. M. Paska przy ul. Dmowskiego. Spośród trzech ofert wybrano tę złożoną przez poznańską firmę ERMS Plus. Koszt prac to 35.670 złotych brutto. Dokumentacja powinna być wykonana do 19 lutego.

Jak już wcześniej informowaliśmy, Miasto stara się zdobyć pieniądze z Ministerstwa Sportu na przebudowę stadionu – najstarszego takiego obiektu sportowego w mieście. Chodzi o 7 milionów złotych, 3 miliony to wkład własny Miasta. Złożyliśmy wymagane dokumenty i czekamy na decyzję ministerstwa. – Liczymy na to, że będzie ona pozytywna. Nie czekamy więc, tylko działamy! Z własnych środków sfinansowaliśmy już wyburzenie starej, zniszczonej trybuny. Teraz przygotowujemy dokumentację. Jeśli tylko otrzymamy wsparcie z ministerstwa, będziemy mogli ruszyć z pracami – wyjaśnia Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina. Koncepcja zakłada budowę w sumie trzech boisk: dwóch o wymiarach 68 m x 105 m - jedno z nawierzchnią naturalną, drugie ze  sztuczną, a także boiska z nawierzchnią naturalną o wymiarach min. 51 m x 95 m wraz z całą infrastrukturą (nawodnienie, odwodnienie, nowa trybuna).

Oprócz prac toczących się wokół stadionu im. Mariana Paska, w MOSiR Konin przeprowadzone zostały remonty w innych obiektach. Podczas jesiennej przerwy wywołanej pandemią koronawirusa pracownicy jednostki wyremontowali szatnię dla osób z niepełnosprawnościami w budynku krytej pływalni przy ul. Szymanowskiego. – Wykorzystaliśmy ten czas zamknięcia obiektów maksymalnie. Dziękuję wszystkim pracownikom MOSiR, którzy zaangażowali się w remonty. Mogę zdradzić, że to jeszcze nie koniec takich działań – dodaje Witold Nowak.

Wróć