Konin. Tu płynie energia > O co chodzi w szkole?

O co chodzi w szkole?

Link do artykułu - O co chodzi w szkole?

Konińska grupa Szkoły Naszych Marzeń po przerwie wywołanej pandemią wznowiła działania i ruszyła pełną parą. Działanie rozpoczyna od udziału w ogólnopolskiej akcji „O co chodzi w szkole”, której autorką jest Ewa Radanowicz – dyrektorka szkoły w Radowie Małym zarządzanej wg autorskiego programu, autorka książki „W szkole wcale nie chodzi o szkołę”, uczestniczka Konińskiego Kongresu Edukacyjnego 2019. Zapraszamy do challenge’u wszystkich, którym zależy na pozytywnych zmianach w edukacji.

Na czym polega akcja? Każdy uczestnik musi nagrać filmik, w którym mówi o co, według niego, chodzi w szkole, opublikować go na facebook’u z hasztagami: #ocochodziwszkole oraz #Konin_SzkołaNaszychMarzeń i nominować znajomych. Do 15 kwietnia mogą wypowiadać się dorośli, do 31 maja dzieci i młodzież. 12 czerwca odbędzie się Ogólnopolska Debata Dzieci i Młodzieży online, a potem NieKonkurs inicjatyw dzieci i młodzieży w celu #glosmlodychnatematszkoly.   

- To pierwsza część akcji. Chcemy zebrać jak najwięcej wypowiedzi, żeby potem rozpocząć otwarty dialog na temat zmian, na temat tego, jaką chcemy mieć szkołę. Chcemy, żeby usłyszała nas cała Polska - mówi Agnieszka Gołębiowska z Wydziału Strategii i Marketingu Miasta, jedna z inicjatorek projektu Szkoła Naszych Marzeń i koordynatorka akcji.

Konińska Szkoła Naszych Marzeń to oddolna inicjatywa skupiająca koninian, wśród nich nauczycieli, szukających nowych dróg w edukacji.  

Wróć