Konin. Tu płynie energia > O czym rozmawiali mieszkańcy DPS z Pierwszą Damą?

O czym rozmawiali mieszkańcy DPS z Pierwszą Damą?

Link do artykułu - O czym rozmawiali mieszkańcy DPS z Pierwszą Damą?

Zdalna wizyta Pierwszej Damy w Domu Pomocy Społecznej (DPS) w Koninie. W poniedziałek, 7 lutego, mieszkańcy, personel placówki oraz zastępca prezydenta Konina ds. społecznych Witold Nowak wzięli udział w spotkaniu online z Panią Prezydentową Agatą Kornhauser-Dudą.

- Ze względów pandemicznych nie mogliśmy spotkać się osobiście, jednak połączenie internetowe zupełnie nie przeszkodziło nam w nawiązaniu dobrej i pozytywnej relacji z Panią Prezydentową – mówią uczestnicy spotkania.

Rozmowa trwała około dwóch godzin. Składała się z dwóch części. W pierwszej Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda rozmawiała z zastępcą prezydenta Witoldem Nowakiem, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Koninie Magdaleną Gielniak-Sobczak oraz przedstawicielami personelu. Pani Prezydentowa była bardzo zainteresowana funkcjonowaniem placówki, zwłaszcza w okresie pandemii. Każdy z pracowników miał okazję porozmawiać z Pierwszą Damą, zaprezentować swoje stanowisko pracy.

Druga część spotkania - najważniejsza - to spotkanie z seniorami. - Było ono pełne wzruszeń, długich rozmów na temat życia naszych mieszkańców, ich potrzeb, zainteresowań. Mieszkańcy prowadzili bardzo swobodną rozmowę z Pierwszą Damą RP, zadawali wiele osobistych pytań, na które Pani Prezydentowa chętnie odpowiadała. Jesteśmy bardzo poruszeni spotkaniem. To ogromne wyróżnienie, że właśnie nasze zaproszenie zainteresowało Panią Prezydentową. Otrzymaliśmy zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego, z którego w sprzyjających okolicznościach na pewno skorzystamy – relacjonuje zespół DPS.

           

           

Wróć